אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברת דלק עתרה נגד עיריית רעננה: העלתה תעריף הארנונה לתחנות דלק ב־542% צילום: מוטי פישביין

חברת דלק עתרה נגד עיריית רעננה: העלתה תעריף הארנונה לתחנות דלק ב־542%

בעתירה צוין כי מאז 2012 הועלתה הארנונה לתחנות דלק בשיעור של כ־20%. עוד טוענת דלק כי התעריף אינו חוקי הואיל והוא גבוה מהתעריף המקסימלי שנקבע בחקיקה ראשית לסוג נכס זה

27.08.2014, 08:47 | יעל דראל
חברת דלק, מקבוצת דלק שבשליטת יצחק תשובה, עתרה לבית המשפט נגד כוונת עיריית רעננה לייקר את תעריף הארנונה לקרקע תחנות דלק בשיעור של 542% (מ־14 שקל ל־90 שקל למ"ר), כך נודע ל"כלכליסט".

בעתירה,שהוגשה לבית המשפט המחוזי מרכז באמצעות עורכי הדין ירון נדם ואייל אקשטיין ממשרד עו"ד צבי בן אליעזר, צוין כי מדובר בהחלטה שרירותית אשר אין לה כל בסיס משפטי או עובדתי, וכי מאז 2012 הועלתה הארנונה לתחנות דלק בשיעור של כ־20%. לטענת עורכי הדין נדם ואקשטיין, משמעות השינוי, עבור חברת דלק בלבד, היא תוספת של כ־400 אלף שקל לחיובי הארנונה מדי שנה.

אילוסטרציה, צילום: shutterstock אילוסטרציה | צילום: shutterstock אילוסטרציה, צילום: shutterstock

עוד טוענת דלק בעתירה כי התעריף אינו חוקי הואיל והוא גבוה מהתעריף המקסימלי שנקבע בחקיקה ראשית לסוג נכס זה, וכי שיעור ההעלאה שנקבע (542%) מנוגד להנחיות משרד הפנים בדבר העלאה חריגה. הנחיות אלו קבעו כי העלאה חריגה תאושר רק במידה שהתעריף הקיים נמוך באופן חריג בהשוואה לתעריף ברשויות אחרות.

זאת ועוד, בעתירה נטען כי בכל מקרה שיעור ההעלאה המרבי המותר על פי חוק הוא 7.5% בלבד.

מעיריית רעננה נמסר בתגובה: "העירייה הגישה בינואר וביולי 2014, בקשות למשרד הפנים לשינוי סיווג הארנונה בתחנות דלק ל מ־13.92 שקל למ"ר ל־90 שקל למ"ר לשנה. העתירה התקבלה ואנו לומדים אותה ונגיב בהתאם. בכל מקרה העירייה תפעל כחוק, ואך ורק בכפוף לאישור משרד הפנים לתעריפים הנ"ל".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות