אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האמריקאים מוותרים על הנשק? סמית' אנד ווסון צופה צניחה ברווחים צילום: איי אף פי

האמריקאים מוותרים על הנשק? סמית' אנד ווסון צופה צניחה ברווחים

ענקית הנשק מארה"ב הודיעה כי הרווח השנתי צפוי להסתכם ב-94 סנט למניה לכל היותר - בעוד שציפיות השוק עמדו על רווח של 1.37 דולר. מניית החברה הגיבה בצניחה של 11% במסחר שלאחר הנעילה

27.08.2014, 09:30 | מיקי גרינפלד

האם האתוס של הזכות לנשיאת נשק מאבד תמיכה בארה"ב? אף שמוקדם לדעת, אזהרת הרווח שפרסמה אתמול ענקית הנשק האמריקאית סמית' אנד ווסון (Smith & Wesson) עשויה לללמד שזהו הכיוון, לפחות נכון לעכשיו.

יצרנית הרובים והאקדחים השלישית בגודלה בארה"ב דיווחה אמש לאחר נעילת המסחר בארה"ב כי ירידה בביקוש צפויה לפגוע בתוצאותיה ברבעון הנוכחי ובשנה כולה. בעקבות ההודעה צנחה מניית החברה במסחר שלאחר הנעילה ב-11%.

מניית המתחרה המובילה סטורן-רוג'ר (Sturm, Ruger & Company) - היצרנית הגדולה במדינה של רובים ואקדחים - הגיבה בירידה חדה של 5% (היצרנית השנייה בגודלה, Remington היא חברה פרטית).

החברה הודיעה כי היא צופה לרבעון הנוכחי רווח בטווח שבין 8-4 סנט למניה, בעוד שהאנליסטים צפו רווח של 28 סנט. לשנה כולה עומדת תחזית החברה שעודכנה אתמול על הרווח בטווח של 94-89 סנט למניה, כשציפיות השוק עמדו על רווח של 1.37 דולר. סמית' אנד ווסון הסבירה כי ביקושים חלשים והצטברות מלאי גדול של רובים חדשים "לצרכים ספורטיביים" עומדים ברקע לתחזית החלשה.

 אשר לרבעון הפיסקאלי הראשון שהסתיים ב-31 ביולי - גם כאן רשמה החברה ירידה חדה בתוצאות, אך התוצאות היו קרובות לציפיות השוק. החברה רשמה רווח של 14.6 מיליון דולר, או 26 סנט למניה, מול 26.5 מיליון דולר או 40 סנט למניה ברבעון המקביל אשתקד. ההכנסות הרבעוניות ירדו ל-131.9 מיליון דולר, מול 171 מיליון דולר ברבעון המקביל.

האנליסטים צפו לחברה רווח של 25 סנט למניה והכנסות של 134 מיליון דולר, כך שבכל הקשור לרבעון שהסתיים, מדובר בתוצאות מעורבות מבחינת השוק, למרות הירידה החדה בשורה העליונה ובשורה התחתונה. המכה הקשה שסופגת החברה מתמקדת כאמור בתחזיות להמשך הדרך.   

נשק בארה"ב - חנות Smith & Wesson , צילום: איי אף פי נשק בארה"ב - חנות Smith & Wesson | צילום: איי אף פי נשק בארה"ב - חנות Smith & Wesson , צילום: איי אף פי

מנכ"ל ונשיא החברה, ג'יימס דבני (James Debney), הסביר כי התחזית הנמוכה היא ביטוי להתפתחויות בשוק כולו. "אנחנו מאמינים שהסביבה הנוכחית משקפת את המלאי הגבוה בכל רחבי התעשייה, שמקורו בפעולות חידוש המלאי שבוצעו לאחר זינוק מוקדם יותר ברכישות של הצרכנים. הסביבה הזו, בשילוב עם ההאטה הקבועה בחודשי הקיץ בפעילות הצרכנים, גרמו לכך שהחלטנו להוריד את התחזית הפיננסית שלנו לשנה הפיסקאלית", אמר דבני, שהוסיף כי הוא צופה שיפור בטווח הארוך.

"להערכתנו, התנאים הללו יבואו במיוחד לידי ביטוי ברבעון הפיסקאלי השני, ובייחוד על המכירות של רובים חצי אוטומטיים. אנחנומאמינים שהחוזק התפעולי והפיננסי וכן הגמישות שלנו, יטיבו עמנו בהמשך, ואנחנו ממשיכים להתמקד באסטרטגיה שלנו להגדיל את הנתח בשוק האקדחים. אנחנו מצפים שהתעשייה תמשיך לצמוח בטווח הארוך".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות