אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אחרי 12 שנים: וולבו מציגה XC90 חדש

אחרי 12 שנים: וולבו מציגה XC90 חדש

לקראת תערוכת הרכב הבינלאומית בפריז, יצרני הרכב חושפים את הדגמים שיוצגו. כנהוג בוולבו, הדגש העיקרי מושם על בטיחות עם מערכות המסוגלות לצפות מראש מצב של התנגשות ולעצור את הרכב

27.08.2014, 11:11 | תומר הדר

תערוכת הרכב הבינלאומית שתתקיים בפריז בעוד שבועות ספורים הולכת ומתקרבת ויצרני הרכב הגדולים חושפים לאיטם את הדגמים שיוצגו בתערוכה. הפעם מגיע תורה של וולבו השוודית לחשוף את רכב השטח הבכיר של החברה: ה-XC90.

וולבו XC90 החדש וולבו XC90 החדש וולבו XC90 החדש

XC90

 נחשב לרכב וותיק מאוד במונחי ענף הרכב העולמי. הדגם הנוכחי הוצג באופן רשמי עוד בשנת 2002, כלומר ה-XC90 חוגג 12 שנה להצגתו. לשם השוואה מתחריה של וולבו בשוק רכבי היוקרה הגדולים מציגים רכבים מדי חמש עד שבע שנים. אחת הסיבות לפרק הזמן הארוך שחלף מאז הצגת ה-XC90 הקודם ועד להצגתו של הדגם החדש היא השתלטותה של ג'ילי הסינית על החברה בשנת 2010, שהביאה לרה אורגניזציה בוולבו שכללה גם בחינה מחדש של היצע הדגמים. ל-XC90 החדש תפקיד חשוב נוסף: מדובר ברכב הראשון המציג את העיצוב החדש שיאפיין את דגמי וולבו שיוצגו בשנים הקרובות, תחת שלטונה של ג'ילי.

כנהוג בוולבו, הדגש העיקרי מושם על בטיחות. במסגרת זו יוצע ה-XC90 עם מערכות המסוגלות לצפות מראש מצב של התנגשות ולעצור את הרכב בהתאם, כולל מצב המזהה סטייה מנתיב וסכנה מפני רכב המתקרב ממול. חגורות הבטיחות של ה-XC90 החדש יהיו חגורות "חכמות" המסוגלות להתהדק בהתאם למידת הכוח המופעל במקרה תאונה כדי למנוע פציעות. וולבו טרם חשפה את היצע המנועים המלא, אך הגרסה הבכירה תצויד במנוע בנפח 2.0 ליטרים שיצויד גם במגדש טורבו וגם במגדש על, כמו גם במערכת הנעה היברידית. ה-XC90 החדש צפוי להגיע ארצה בשנה הבאה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות