אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שמעון אלקבץ ימונה למנהל קול ישראל, במקום מיקי מירו שהתפטר צילום: ישראל יוסף

שמעון אלקבץ ימונה למנהל קול ישראל, במקום מיקי מירו שהתפטר

אלקבץ משמש כיום כראש מינהל התרבות במשרד התרבות והספורט ולפני כן ניהל את תחנות הרדיו האזורי, רדיו דרום, רדיו תל אביב ורדיו ירושלים

27.08.2014, 13:13 | אופיר דור

מפרק רשות השידור, כונס הנכסים הרשמי  דוד האן, והעורך הראשי של הרשות יונה ויזנטל ממשיכים באיוש שדרת הניהול הבכירה ברשות.

קראו עוד בכלכליסט

האן פנה היום (ד') לבית המשפט המחוזי בירושלים בבקשה למנות את שמעון אלקבץ למנהל קול ישראל, במקומו של מיקי מירו שפרש בשבוע שעבר מהתפקיד. לאחר אישור בית המשפט, המלווה את תהליך הפירוק של הרשות, יוכל אלקבץ להיכנס לתפקידו.

אלקבץ מכהן בשלוש השנים האחרונות כראש מינהל התרבות במשרד התרבות והספורט. לפני כן הוא נימנה על מייסדי ומקימי רשת המקומונים של "ידיעות תקשורת" ושימש סגן העורך הראשי של הרשת, ייסד וניהל את תחנות הרדיו האזורי "רדיו דרום", רדיו תל-אביב 102 FM ורדיו ירושלים וכיהן כמשנה למנכ"ל "מעריב".

לדברי ויזנטל, "שמעון אלקבץ נבחר לתפקיד הבכיר של מנהל קול ישראל משום השילוב המוצלח המתקיים בו של ניסיון ניהולי עשיר בגופי תוכן יחד עם רקע עיתונאי ממשי והבנה עמוקה בתחומי הרדיו. התרשמנו כי לשמעון יש תוכניות משמעותיות לפתח את קול ישראל ולקרבה לקהלי מאזינים חדשים. בצד עריכת מהדורות ויומני חדשות בגלי צה"ל, הוא ניהל בהצלחה כמה מהבולטות בתחנות הרדיו האזורי תוך הפגנת יכולת מרשימה במשיכתם של מאזינים צעירים. אני משוכנע שקול ישראל הנחשב לכלי תקשורת אמין ואיכותי – ימשיך להצטיין תחת ניהולו של אלקבץ".

יונה ויזנטל, העורך הראשי של רשות השידור, צילום: רמי זרנגר יונה ויזנטל, העורך הראשי של רשות השידור | צילום: רמי זרנגר יונה ויזנטל, העורך הראשי של רשות השידור, צילום: רמי זרנגר

שמעון אלקבץ אמר על בחירתו כמועמד לניהול הרדיו: "אני בטוח שאוכל לתרום מניסיוני ולבסס את מעמדו של קול ישראל כרדיו שחרט על דגלו חתירה למצוינות עיתונאית. אני רואה בשידור הציבורי בכלל ובקול ישראל בפרט - כלי איכותי וחיוני החשוב לשמירת הדמוקרטיה הישראלית. אני מאמין שיחד עם העובדים נוכל לעמוד בפני כל האתגרים הניצבים בפני תחנות הרדיו השונות השייכות לקול ישראל ונמשיך לבסס את מעמדו בציבוריות הישראלית ולהשפיע על התודעה של החברה בישראל".

אלקבץ הוא המנהל השני שמגיע לרשות מבחוץ לאחר ויזנטל, שכיהן עד היום כסמנכ"ל התוכן של yes. אתמול הודיע ויזנטל על מינוי נוסף, מתוך הארגון, של העיתונאית איילה חסון למנהלת בפועל של חטיבת החדשות בערוץ 1.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

4 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

1.
מינויים מקצועיים מצויינים
האן- תמשיך כך. המינויים האחרונים מצויינים, כל הסלבריטים שהופיעו בפרסומות של העובדים- אוכלים את עצמם. להבא- תפעילו שכל לפני שהתברברו הבלים. ראו איך מתבצעים מנויים מקצועיים מעולים- הרשות החדשה תצליח. רק בלי ועדי עובדים אלא אחד בלבד- והעיקר שהטכנאים לא יחזיקו את העסק בביצים. נמאס מההתנהגות של עובדים שהביאו למה שהביאו ודרדרו את המפעל- בסיוע ההסתדרות. עלו והצליחו.
יוסי , בני ברק  |  27.08.14