אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תערוכה: "לשחק עם הרוח" צילום: לאוניד פדרול

תערוכה: "לשחק עם הרוח"

תערוכה מקיפה לכל המשפחה של עפיפונים מכל התקופות והמדינות, במוזיאון א"י בת"א. בילוי טוב לימי החופש האחרונים או לשבת שקטה.

28.08.2014, 09:55 | רעות ברנע

מה: תערוכה מקיפה לכל המשפחה של עפיפונים מכל התקופות והמדינות, בילוי טוב לימי החופש האחרונים או לשבת שקטה. עד 8 בנובמבר, 25 שקל לילד, 73 שקל למבוגר. מוזיאון ארץ ישראל, רמת אביב.

דבר המבקרת: התערוכה המקיפה היא לא רק ראווה לעיניים, אלא גם חתיכת מחקר היסטורי. היא נחלקת לקטגוריות שונות: העפיפונים הראשונים שמקבלים את פני המבקרים הם אלה של ג'קי מאטיס, נכדתו של האמן הצרפתי אנרי מאטיס, שיוצרת עפיפונים ארוכי זנב המוצגים כיצירת אמנות לכל דבר. בהמשך מוצגים כאלה נוספים שנוצרו בידי אמנים ומעצבים ברחבי העולם. הקטגוריה הבאה היא עפיפוני ילדים, כאלה שעוצבו במיוחד לצורך המשחק העתיק.

עפיפונים מעוצבים כבעלי כנף, ציפורים ופרפרים. ראווה לעיניים, צילום: לאוניד פדרול עפיפונים מעוצבים כבעלי כנף, ציפורים ופרפרים. ראווה לעיניים | צילום: לאוניד פדרול עפיפונים מעוצבים כבעלי כנף, ציפורים ופרפרים. ראווה לעיניים, צילום: לאוניד פדרול

בהמשך מוצגים עפיפונים מרהיבים המעוצבים כבעלי כנף, מציפורים צבעוניות ועד חרקים למיניהם. שם תוכלו להתרשם מעפיפונים סיניים עתיקים מהמאה ה־19 ועד כאלה שמציגים את דמויותיהם של סופרמן וגיבורי־על אחרים. כמו כן תוכלו לצפות בטכניקות של עפיפונים מאוישים, מעין גופי תעופה עשויים נייר שבהם השתמשו ברחבי העולם בכדי לדאות בשמים, בעפיפוני מלחמה שבהם השתמשו בקרבות ברחבי העולם, בעפיפוני הענק התלת־ממדיים המעוצבים כדגים, עקרבים ועוד. התערוכה מלווה גם בטקסטים שמסבירים באופן פשוט את ההיסטוריה והטכניקה של כל קטגוריה. מי שרוצה עוד, יכול לצפות בסרטונים שמדגימים את בנייתם של העפיפונים השונים ואפילו להכין אחד במסגרת סדנאות לילדים שנערכות במקום.

שורה תחתונה: פעילות יפה ומעשירה לילדים וגם להורים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות