אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אלקטרה נדל"ן גררה את אלקו לרבעון שלישי רצוף של הפסדים צילום: אלכס קולומויסקי

אלקטרה נדל"ן גררה את אלקו לרבעון שלישי רצוף של הפסדים

חברת האחזקות שבשליטת גרשון זלקינד (65%) ספגה ברבעון השני של 2014 הפסד של 34 מיליון שקל, בהמשך להפסד של 29 מיליון שקל ברבעון הראשון

27.08.2014, 18:15 | יניב רחימי

חברת האחזקות שבשליטת גרשון זלקינד (65%), אלקו, ספגה ברבעון השני של 2014 הפסד של 34 מיליון שקל. התוצאות החלשות של אלקו ברבעון השני חותמות שלושה רבעונים רצופים של הפסדים שמצטברים ל-101 מיליון שקל.

חברות אחזקה אמורות ליהנות מתיק ההשקעות מגוון, באופן שמקנה להן יציבות כשאחת הפעילויות כושלת. אולם זה טוב לתיאוריה. בפועל, בכל רבעון אלקוסובלת מחברה בת אחרת שמסבכת אותה ומעבירה אותה לטריטוריה השלילית.

קראו עוד בכלכליסט

אחרי שתוצאות הרבעון הראשון הושפעו לרעה בגלל הפסד של 33 מיליון שקל שהסבה אלקו הולנד, בעיקר כתוצאה ממינוי כונס נכסים ללקוח של אלקו בצרפת, היתה זאת החברה הבת (56%) אלקטרה נדל"ן שהפסידה 67 מיליון שקל ושהייתה אחראית להפסד של אלקו ברבעון השני.

גרשון זלקינד, צילום: אלכס קולומויסקי גרשון זלקינד | צילום: אלכס קולומויסקי גרשון זלקינד, צילום: אלכס קולומויסקי

תוצאות הרבעון השני של אלקטרה נדל"ן הושפעו בעיקר מהוצאות שיווק והוצאות עסקה בגין נכסים שמומשו בארץ ובקנדה של 24 מיליון שקל מהם נבע לאלקטרה נדל"ן תזרים חופשי של 196 מיליון שקל. בנוסף לכך, ברבעון השני רשמה חברת הנדל"ן שבשליטת אלקו הפרשה של 8 מיליון שקל בעקבות דרישת תשלום ממנהל מקרקעי ישראל והוצאה של 25 מיליון שקל בשל הפחתת השקעה בחברה כלולה בגרמניה.

ההרעה הנמשכת בתוצאות העסקיות של אלקו באה לידי ביטוי בשער של מניית החברה בבורסה שירד מתחילת השנה ב-18.2%, תשואת חסר לעומת מדד ת"א 75 שירד באותה תקופה ב-0.7% בלבד. לעומת זאת, אגרות החוב של אלקו, שנסחרות בתשואה זוכות לעדנה כשרשמו מתחילת השנה עליות חדות של 6%-11% ואף זכו לביקושים בשתי הנפקות שנערכו השנה בהיקף מצטבר של 182 מיליון שקל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות