אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מסתבך והולך: בקשה להכריז על איש הביטוח חיליק טפירו פושט רגל

מסתבך והולך: בקשה להכריז על איש הביטוח חיליק טפירו פושט רגל

טפירו הוא בעל השליטה של קרן ההשקעות אור שקרסה והותירה אחריה חובות של כ-61 מיליון שקלים ל-474 משקיעים. במקביל, בנק הפועלים מבקש למנות כונס נכסים לחברת הביטוח הפנסיוני של טפירו בשל חוב של כ-950 אלף שקל

27.08.2014, 19:01 | תומר גנון

המנהל המיוחד של קרן ההשקעות אור שקרסה והותירה אחריה חובות של כ-61 מיליון שקלים ל-474 משקיעים, עו"ד ליאור מזור, פנה בשבוע שעבר לבית המשפט המחוזי בחיפה בבקשה להכריז על בעל השליטה בקרן, איש הביטוח חיליק טפירו, כפושט רגל. טפירו חתום על ערבות אישית למשקיעים בקרן על כל סכום החוב.  

קראו עוד בכלכליסט

עו"ד מזור מבקש לכנס את נכסיו של טפירו, לאחר שבא כוחו הודיע באסיפת נושים שנערכה לפני כשבועיים כי הוא מושך הצעה להסדר עם נושיו בשל התנגדותם. טפירו הציע לנושים החזר של עד 6 מיליון שקלים בפריסה של כחמש שנים.

במקביל, בנק הפועלים הגיש בסוף השבוע בקשה לאכיפת אגרת חוב ומינוי כונס נכסים לסוכנות הביטוח הפנסיוני של טפירו. על פי הבקשה הסוכנות חייבת לבנק 944 אלף שקלים בגין אשראי שקיבלה מהבנק. הפועלים מבקש למנות את עו"ד רון כהנא ככונס הנכסים. דיון בשתי הבקשות יתקיים ביום שני הקרוב.

חיליק טפירו חיליק טפירו חיליק טפירו

העובדים והמשקיעים בקרן אור הגישו בקשת פירוק נגדה לפני כשלושה חודשים, לאחר שרשות ניירות ערך הודיעה כי היא אוסרת על הקרן להמשיך לגייס כספים מבלי לפרסם תשקיף. במהלך חייה גייסה הקרן כ-80 מיליון שקלים, תוך הבטחה לתשואות גבוהות של 8.5% לשנה ו-23% לשנתיים. בתמורה לכספים שגויסו קיבלו המשקיעים ערבות אישית מטפירו. לגבי חלק מהכספים, 22 מיליון שקלים, ניתנו בנוסף ערבויות אישיות של שותפו אמיר בירמן, שהגיע להסדר עם הנושים לפיה יעביר לקופת הפירוק כ-7 מיליון שקלים בתוך חמש שנים.

מטעמו של טפירו נמסר כי "ביום השני הקרוב תוגש הצעה משופרת להסדר נושים – בדיוק כפי שהתחייב טפירו – ואין לו ספק כי קבלת ההצעה תייתר את בקשות פשיטת הרגל והכינוס".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות