אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שלא"ג תשקיע 40 מיליון שקל בהרחבת כושר הייצור

שלא"ג תשקיע 40 מיליון שקל בהרחבת כושר הייצור

חברת הבדים תכניס טכנולוגיה חדשה למפעל ותשלם לבעל השליטה קיבוץ שמיר על הרחבת אתר הייצור. שלא"ג הוציאה דיווח על אישור המהלך - 5 שעות לאחר שהמניה זינקה ב-5.8% בבורסת ת"א

28.08.2014, 09:46 | מיקי גרינפלד

חברת שלא"ג תעשיותלייצור בדים שבשליטת קיבוץ שמיר הודיעה היום (ה') כי תשקיע 40 מיליון שקל בהרחבת כושר הייצור באמצעות הכנסת טכנולוגיית TAB (איחוי באמצעות אוויר חם) למפעל שבקיבוץ.

מנכ"ל שלא"ג הוא אילן פיקמן ובראשות הדירקטוריון עומד זאב מרקמן. החברה נסחרת בת"א בשווי של כ-460 מיליון שקל. הדיווח על ההשקעה יצא אתמול בערב בשעה 22:53, כמה שעות לאחר שהמניה רשמה בבורסת ת"א זינוק של 5.8%.  

ההשקעה מיועדת לרכישת הציוד הנדרש ולהרחבת אתר הייצור לצרכים התפעוליים הנגזרים מהרחבת יכולת הייצור. החברה צפויה לממן 50% מההשקעה באמצעות הון עצמי, ואת היתרה באמצעות מימון חיצוני. שלאג מציינת שעד כה לא נקבע מתווה המימון החיצוני שיידרש.

הרחבת מבנה המפעל תבוצע על ידי קיבוץ שמיר, במימונו ועל ידי קבלנים מטעמו, והתשלום עבור העבודה יועבר לקיבוץ באמצעות הגדלת דמי השכירות לסכום השוויה לשיעור של 10% מעלות הבנייה. עלות ההרחבה מוערכת על ידי שלא"ג ב-15 מיליון שקל. 

ההשקעה אושרה אתמול על ידי הדירקטוריון לאחר המלצת הנהלת החברה, ולאחר אישור מוקדם של ועדת הביקורת. זאת על פי המתאים בעסקה שבה לבעל השליטה יש עניין אישי - לנוכח הסכם ההרחבה עם הקיבוץ כאמור. בהתאם, העסקה תידרש גם לאישור אסיפת בעלי המניות. בין בעלי המניות העיקריים בשלאג נמצאת הפניקס (כ-11.5%), אקסלנס (), מיטב דש (כ-9%) וילין לפידות (כ-6%). 

קיבוץ שמיר בעל השליטה בשלא"ג, צילום: אפי שריר קיבוץ שמיר בעל השליטה בשלא"ג | צילום: אפי שריר קיבוץ שמיר בעל השליטה בשלא"ג, צילום: אפי שריר

דירקטוריון החברה נימק את ההשקעה בצורך לאפשר את המשך צמיחת החברה לפי תכניותיה בשווקים הקיימים ובשווקים חדשים, ובהתחשב בביקוש הגובר והולך למוצרי החברה ויכולותיה הקיימות של החברה.

שלא"ג מעריכה כי הליך הרחבת יכולת הייצור צפוי להימשך כ-12 חודשים ממועד האישור הסופי, דהיינו עד לחודש ספטמבר 2015.

במקביל אישר דירקטוריון החברה מסגרת השקעה של עד 6 מיליון דולר לצורך רכישת ציוד והתאמת מבנה אתר חברת הבת שלא"ג בארה"ב, לשם תמיכה ושיפור יכולת היצור.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות