אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האיש העשיר בסין: מייסד עליבאבא ג'ק מא צילום: בלומברג

האיש העשיר בסין: מייסד עליבאבא ג'ק מא

הונו מוערך ב-21.8 מיליארד דולר ועשוי לתפוח משמעותית לאחר הנפקת ענקית הסחר המקוון, שעתידה להיות ההנפקה הגדולה ביותר בארה"ב

28.08.2014, 10:45 | בלומברג

מייסד עליבאבא ג'ק מא הוא האיש העשיר בסין כיום. על פי הערכות בלומברג, שוויו הנקי של הונו של מא עומד כיום על 21.8 מיליארד דולר.

קראו עוד בכלכליסט

בין נכסיו של מא, נתח של 7.3% ענקית הסחר הסינית עליבאבא, המתכוננת בימים אלו למה שעתיד אולי להיות ההנפקה הציבורית הגדולה ביותר בתולדותיה של ארה"ב. מא מחזיק גם בכמעט מחצית ממניות חברת האם של עליבאבא, אלי-פיי, חברת בילינג אינטרנטית שעד כה לא נכללה בחישובי ערכו של מא.

ג ג'ק מא. האיש העשיר בסין | צילום: בלומברג ג

הונו של מא עולה ב-5.5 מיליארד דולר על זה של איל השקעות סיני אחר – מא הואנטנג – מייסד קבוצת טנסנט הולדינגס (Tencent Holdings), על פי ערך שוק (כ-16.3 מיליארד דולר). רובין לי, מייסד מנוע החיפוש הסיני ביידו, הוא האיש השלישי בעושרו בכלכלה השנייה בגודלה בעולם.

"יצירת ההון בסין מואצת למדי בייחוד בקרב יזמים כגון ג'ק מא שיצרו פעילות עסקית במדינה והפיקו רווחים מעלייתו של המעמד הבינוני בסין", אמר לבלומברג טוני הסו, מנהל פורטפוליו בחברת ההשקעות דלטון (Dalton Investments) בשנחאי.

עליבאבא מתכוננת להנפקה ציבורית ראשונה שתיערך בחודש הבא בבורסת ניו יורק. ייתכן כי היקפה של ההנפקה ינסוק ל-154 מיליארד דולר, לפי ההערכה הממוצעת של כלכלנים שנסקרו על-ידי בלומברג.

בידיו של מא 8.8% מהחברה. לאחר ניכוי 1.5% ממניות אלו שלמעשה בבעלות ארגון הצדקה של מא, סים-אסיה (SymAsia), הרי שערך אחזקות עליבאבא שבידיו של מא עצמו הוא 11.3 מיליארד דולר.

אנליסטים אף מעריכים כי לאחר ההנפקה, שווי המניות שבידיו של מא עשוי להגיע עד 200 מיליארד דולר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות