אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
IDC: הלפטופ חי ובועט, צמיחה בביקוש בשווקים מפותחים

IDC: הלפטופ חי ובועט, צמיחה בביקוש בשווקים מפותחים

לפי חברת המחקר, הצניחה במכירות המחשבים השנתיות צפויה להיות איטית משמעותית משהוערך. זאת, בשל זינוק בביקוש ל-PC על רקע ביטול התמיכה בווינדוס XP, תוכניות הוזלת מחירי המחשבים והשקת ווינדוס 9

28.08.2014, 12:27 | עומר כביר

מתרסקים, אבל פחות: מכירות המחשבים האישיים צפויות לצנוח במהלך 2014 ב-3.7% - שיפור לעומת תחזיות מוקדמות יותר שצפו צניחה של 6%. כך לפי נתונים שפרסמה אמש חברת המחקר IDC.

קראו עוד בכלכליסט

לפי הנתונים, משלוחי המחשבים האישיים בעולם בשנה הנוכחית צפויים לעמוד על 303.5 מיליון יחידות. זאת, לעומת משלוחים של 315.1 מיליון יחידות ב-2013. זאת, בעיקר לאור ביקוש מוגבל בשווקים המתפתחים (שם ייצנחו משלוחי ה-PC ב-10.6% ל-162.7 מיליון יחידות), והמשך הפריחה בשוק המובייל. את הצניחה מאט ביקוש מפתיע למחשבים בשווקים המפותחים, שם צפויים המשלוחים לרשום את הגידול הגבוה ביותר שלהם מאז 2010 – 5.6% - ולעמוד על 140.7 מיליון יחידות.

אולטרה-בוק טושיבה אולטרה-בוק טושיבה אולטרה-בוק טושיבה

ההאטה בצניחה נובעת בעיקר מעלייה בביקוש לאור סיום התמיכה בווינדוס XP, שדוחפת משתמשים רבים לשרדג למערכת הפעלה מתקדמת יותר ואגב כך גם למחשב חדש, ומירידה בביקוש הכללי לטאבלטים ומעבר של צרכנים לטאבלטים קטנים יותר, שלא נחשבים לתחליף אמיתי למחשב.

מחכים לווינדוס 9

"תוכניות שנועדו להפחית את מחירי ה-PC עזרו לשפר את המשלוחים בסגמנטים מסוימים", אמר אנליסט IDC, ג'יי צ'ו, בהודעה לעיתונות. “זאת, לצד מעבר למחשבים ניידים יותר, האצת קצב החדשנות והתמקדו במחיר. ואולם התחזית לצמיחה משמעותית של שוק ה-PC בטווח הרחוק אינה אופטימית, שכן יותר ויותר משתמשים רואים את המחשב האישי כאחד מכמה מכשירי מחשוב".

סגנית נשיא IDC, לורן לוברדה, הוסיפה: “התחרות הישירה של הטאבלטים דועכת. ואולם, מחזור השדרוג של המחשבים האישיים מתארך שכן משתמשים בוחרים להשקיע את כספם בפלטפורמות מחשוב אחרות. השקת ווינדוס 9 ב-2015 יכולה להגביר את הביקוש, ואולם קשה למדוד את השפעה בשלב זה".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות