אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הממשלה תאשר בבוקר הקיצוץ הרוחבי - למימון המבצע והסיוע לדרום צילום: רויטרס

הממשלה תאשר בבוקר הקיצוץ הרוחבי - למימון המבצע והסיוע לדרום

שדרות ויישובי עוטף עזה יקבלו סיוע של 1.3 מיליארד שקל בחמש השנים הבאות; בין השאר, תקציב משרד החינוך יקוצץ ב-480 מיליון שקל

30.08.2014, 19:56 | עמרי מילמן ורוני זינגר

הממשלה תתבקש מחר בבוקר לאשר קיצוץ רוחבי של 2% (כ-1.8 מיליארד שקל) בבסיס תקציבי משרד הממשלה, כדי לסייע במימון של מבצע "צוק איתן" ושל תוכנית הסיוע ליישובי הדרום.

למסמך המלא של הצעת הקיצוצים בתקציב שתובא לאישור הממשלה לחצו כאן

כפי שפורסם אתמול ב"כלכליסט", בין השאר, תקציב משרד החינוך יקוצץ ב-480 מיליון שקל, תקציב פיתוח התחבורה - ב-243 מיליון שקל, תקציב ההשכלה הגבוהה - ב-175 מיליון שקל, ותקציב הרשויות המקומיות - ב-69 מיליון שקל.

 

יאיר לפיד, צילום: עמית שעל יאיר לפיד | צילום: עמית שעל יאיר לפיד, צילום: עמית שעל

היקף הסיוע שיינתן לשדרות וליישובי עוטף עזה יעמוד על 1.3 מיליארד שקל בפריסה לחמש שנים, מהם 940 מיליון שקל תוספת תקציב ו-360 מיליון שקל מתקציבי המשרדים השותפים להחלטה .בנוסף תאשר הממשלה תוספת חד פעמית בסך 196 מיליון שקל לצורך מיגון וביטחון בעוטף עזה.

תוכנית הסיוע תכלול, ביו השאר, :הקמה, השלמה והתאמת מרכיבי מיגון וביטחון ביישובי עוטף עזה; שדרוג ההצטיידות של הרשויות המקומיות בעוטף עזה במטרה לשפר את יכולת הניהול והטיפול העצמאי של הרשויות באירועים כגון חילוץ, עזרה ראשונה וכיבוי; ביצוע ייעור לצורך ביטחוני".

כדי לממן את התכנית האמורה, תתבקש כאמור הממשלה לאשר קיצוץ בבסיס התקציב של משרדי הממשלה. הקיצוץ לא יחול על הוצאות שכר של עובדי המדינה ולא על תקציב הביטחון.

בנוסף, מציע האוצר להגדיר את "צוק איתן" כמצב חירום, ובעקבות כך יהיה אפשר להשתמש בכספי האפוטרופוס הכללי לצורך מימון המבצע; לפי החוק, כספים אלה מיועדים לשמש "לצורך ביצוע מיזמים תחומי החינוך, הבריאות, הרווחה, איכות הסביבה, התעסוקה ולשם מתן מענה למצבי חירום שיוגדרו על ידי הממשלה".  

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות