אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הבנק האירופי שילם חלק מחוב הרשות הפלסטינית לחברת החשמל צילום: אוראל כהן

הבנק האירופי שילם חלק מחוב הרשות הפלסטינית לחברת החשמל

חברת החשמל דרשה שהרשות הפלסטינית תשלם את חובה עבור הקמת מתקנים ביהודה ושומרון עד 29 באוגוסט, או שתופסק העבודה על המתקנים. הבנק האירופי התגייס לעזרה וכיסה כמה עשרות מיליוני שקלים מהחוב, שעומד על 1.5 מיליארד שקל

31.08.2014, 08:17 | ליאור גוטמן

הבנק האירופי כיסה בימים האחרונים חלק מחובות הרשות הפלסטינית לחברת החשמל, כך נודע ל"כלכליסט". מדובר בכמה עשרות מיליוני שקלים שהרש"פ היתה חייבת לחברת החשמל בגין הקמת ארבע תחנות משנה בשטחי יהודה ושומרון, שאמורות לווסת את צריכת החשמל עבור תושבי הערים הגדולות שם. כיסוי התשלומים הגיע לאחר שחברת החשמל הזהירה את הרש"פ שאם לא תשלם את החוב יופסקו העבודות להקמת תחנות המשנה.

בדו"ח לרבעון השני של 2014 ציינה חברת החשמל ש"בהמשך להסכם עם רשות האנרגיה הפלסטינית להקמת ארבע תחנות משנה ביהודה ושומרון, החל מאפריל 2014 נוצרו מעת לעת פיגורים בתשלומי הרש"פ לחברה. לאור האמור, הודיעה חברת החשמל לרש"פ על הפסקת כל העבודות, אם החוב הנוכחי לא ישולם עד 29 באוגוסט". האיום עבד, והתשלום עבר ממש בימים האחרונים.

(ארכיון), צילום: בלומברג (ארכיון) | צילום: בלומברג (ארכיון), צילום: בלומברג

יצוין שהבנק האירופי הוא המממן העיקרי של תחנות המשנה האמורות, והוא מעביר את הכסף לרש"פ וזו משלמת לחברת החשמל עבור ביצוע עבודות ייזום חיצוניות.

החוב של הרשות לחברת החשמל תפח ל־1.5 מיליארד שקל, ובמאי תבעה חברת החשמל את חברת החשמל המזרח־ירושלמית על כשליש מהחוב, וזכתה לאישור עיקול של כ־380 מיליון שקל (שטרם מומש בשל ערר שהוגש בנושא). בסוף יוני 2014 הפרישה חברת החשמל כ־300 מיליון שקל לחובות מסופקים, ובמקביל החלה לקבל חלק מהכסף שחייבים לה, כך שיתרת החוב לסוף הרבעון השני היא כ־1.25 מיליארד שקל. יצוין שבמהלך צוק איתן חברת החשמל המשיכה לספק חשמל לרש"פ, בהוראת משרד ראש הממשלה. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות59 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

59.
המצב בעזה
מדוע בכל העולם הנאור שלנו לא קם אף שליט של איזו מדינה ומבהיר לחמורים האלה עד כמה הם הורסים את עצמם עם כל המלחמות האלה.עם הכסף שהשקיעו במנהרות יכלו לבנות שתי עזות. ובכלל מי שמספק להם את הכסף חמור שבעתיים.הילודה הולכת וגוברת כמו פישפשים,צריך מצד להאכיל אותם ומצד שני לקדם אותם ולספק להם עבודה. אבל מה לעשות חמור ישאר חמור. וטוב שכך
יעל , ירושלים  |  01.09.14
לכל התגובות