אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עובדי הדואר חוזרים לעיצומים - בעקבות כישלון המו"מ על תוכנית ההבראה צילום: אוראל כהן

עובדי הדואר חוזרים לעיצומים - בעקבות כישלון המו"מ על תוכנית ההבראה

עובדי הדואר ישביתו ממחר את שירותי דואר נע בכל הארץ למעט גזרת עוטף עזה. המחלוקת המרכזית: האוצר מסרב לקלוט 1,500 עובדים ותיקים כקבועים, כך שניתן יהיה לפטרם

31.08.2014, 11:00 | אופיר דור
בעקבות כישלון המשא ומתן מול משרדי התקשורת והאוצר על תוכנית ההבראה, עובדי הדואר חוזרים החל ממחר (ב') לנקוט בצעדים ארגוניים ועד להודעה חדשה משביתים את שירותי דואר נע (שירות דואר ליישובים קטנים שאין בהם סניף קבוע) למעט גזרת עוטף עזה.

קראו עוד בכלכליסט

במקביל הערב בשעה 18:00 יקיימו עובדי הדואר משמרת מחאה מול ביתו של שר האוצר, יאיר לפיד. משמרת מחאה נוספת מול ביתו של השר תתקיים מחר בבוקר ובכל יום.

עובדי הדואר מפגינים (ארכיון) עובדי הדואר מפגינים (ארכיון) עובדי הדואר מפגינים (ארכיון)

המחלוקת המרכזית בין ועד עובדי הדואר וההסתדרות לבין המדינה הוא לגבי כ-1,500 עובדים, שמועסקים בדואר מעל חמש שנים אך לא קיבלו באופן פורמלי קביעות. באוצר לא מוכנים לקלוט אותם כעובדים קבועים ורוצים להשאיר אותם במעמד ארעי, שיאפשר גם לפטרם. בוועד ובהסתדרות דורשים כי הם יקלטו כעובדים קבועים. בנוסף לעובדים אלו, כבר סוכם על צמצום כוח האדם בדואר ב-1,000 משרות במסגרת תוכנית ההבראה.

השביתה האחרונה בדואר הסתיימה בתחילת מאי, כאשר המדינה וההסתדרות הסכימו לקיים משא ומתן אינטנסיבי של 60 יום. אולם עד כה לא הגיעו הצדדים להסכם. השבוע ייערך דיון בבית המשפט המחוזי בבקשת בעלי האג"ח של הדואר למנות נאמן מטעמם לחברה ולהתחיל בגיבוש הסדר חוב ותוכנית הבראה בחסות בית המשפט.

שמעון פרג'ון, יו"ר ועד עובדי הדואר: "במסגרת המשא ומתן, הסכמנו לצעדי התייעלות כואבים ונרחבים שכוללים גם פיטורי עובדים וזאת מתוך תחושת אחריות לגורל החברה ולגורל פרנסתם של אלפי עובדים אחרים. הסכמנו לשלם מחיר כבד וכואב מאד. למרות שכבר הגענו לישורת האחרונה במשא ומתן, עכשיו מתברר שהאוצר וההנהלה רוצים לפטר עוד אלפי עובדים קבועים. אנחנו לא יכולים להסכים לזה. אני קורא למשרד האוצר ולהנהלת החברה לחזור בהם מהדרישה האיומה הזאת ולחתום על הסכם המסגרת הקיים על מנת להציל את החברה ולא כדי לקבור אותה."

מחברת דואר ישראל נמסר: "דואר ישראל והמדינה עשו כברת דרך ארוכה לקראת ההסתדרות והעובדים בניסיון לייצב את החברה ולשפר את שירותיה לציבור הלקוחות, אלא שהצעת הרפורמה שהוגשה להסתדרות ולעובדים, המחייבת את אוצר המדינה להשקיע מאות מיליוני שקלים ביישומה, נתקלה בטריקת דלת מהדהדת. לצערנו, לא עלה בידינו להגיע להסכמות בכל הסוגיות שבלעדיהן אין כל משמעות למונחים "ייעול השירות ללקוחות" ו"הבראת החברה". כעת מתברר כי ההסתדרות וארגון העובדים החליטו להשבית דווקא את שירות הדואר הנע המיועד בעיקר לאוכלוסיות חלשות שאין להן חלופות שירות קרובות אחרות, צעד ציני אשר קורבנותיו הם לקוחות תמימים ביישובים המרוחקים ממרכז הארץ ועל כן נזקקים מאוד לשירות זה. אנו מקווים שההסתדרות וארגון העובדים יתעשתו בטרם ימיטו אסון על החברה, על עובדיה ועל לקוחותיה ויבחרו לשוב לשולחן המשא ומתן במטרה להגיע להבנות".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות