אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מצטרף לבורסת השמות: אהרון פוגל מועמד לתפקיד יו"ר צים צילום: אוראל כהן

בלעדי לכלכליסט

מצטרף לבורסת השמות: אהרון פוגל מועמד לתפקיד יו"ר צים

ל"כלכליסט" נודע כי יו"ר מגדל לשעבר מועמד לכהן כיו"ר חברת הספנות, שהשלימה באחרונה הליך הסדר חוב. היו"ר הצפוי יצטרך לאתר לחברה קונה או למזג אותה כדי לחלצה מהמצוקה הפיננסית שאליה נקלעה. לאחרונה עלה שמו של אלוף במיל' יואב גלנט כמועמד לתפקיד

31.08.2014, 11:20 | רחלי בינדמן
גם לאחר טריקת הדלת שבה עזב את תפקידו כיו"ר קונצרן אי.די.בי לאחר חמישה חודשים בלבד בתפקיד, אהרון פוגל מסרב לרדת מסדר היום הציבורי כלכלי. ל"כלכליסט" נודע כי יו"ר מגדל הוותיק לשעבר ובאחרונה יו"ר אי.די.בי לתקופה קצרה מועמד לכהן כיו"ר חברת הספנות צים שהייתה עד באחרונה בשליטת החברה לישראלועברה באחרונה הסדר חוב מורכב שגרם להורדת היקף החזקתה של החברה לישראל בחברה ל-32%.

קראו עוד בכלכליסט

מי שמנהל את הליך איתור היו"ר החדש היא ועדת איתור של הדירקטוריון ששכרה את שירותיה של חברת השמת בכירים לאיתור מועמד מתאים. על פי התקנון החדש שגובש לצים לאחר אישור הסדר החוב בחודש יוני, על היו"ר להתמנות באישור רוב מקרב שמונה חברי הדירקטוריון שכוללים שני נציגים של החברה לישראל -  רפי דניאלי המנכ"ל הפורש וד"ר יואב זבה. באחרונה עלה שמו של אלוף במילואים יואב גלנט כמועמד לתפקיד אך על פי הערכות גלנט לא ייקח את התפקיד.

אהרון פוגל. גורמים בחברה לישראל טוענים כי "סיכוייו אינם גבוהים", צילום: תמיר לוי אהרון פוגל. גורמים בחברה לישראל טוענים כי "סיכוייו אינם גבוהים" | צילום: תמיר לוי אהרון פוגל. גורמים בחברה לישראל טוענים כי "סיכוייו אינם גבוהים", צילום: תמיר לוי

החברה לישראל רצתה למנות תחילה את המנכ"ל הפורש דניאלי לתפקיד היו"ר אך נציגות מחזיקי האג"ח הכוללת את קרנות הפנסיה הותיקות עמיתים, כלל ומגדל הטילו וטו על המינוי כשאיימו לפוצץ את ההסדר אם המינוי יאושר - זאת בטענה כי דניאלי נחשב "איש של החברה לישראל" ועל רקע העובדה כי תחת ניהולו הגיעה צים למצוקה הפיננסית שגררה את הצורך בהסדר חוב.

פוגל מחזיק במספר נתונים שיכולים להפוך אותו למועמד ראוי לתפקיד ובהם קשרים טובים עם גורמים בכירים בממשלה שיכולים להיות רלוונטים במידה והחברה לישראל תרצה למכור את אחזקותיה בצים (שדורשת זכות וטו של המדינה כבעלת מניית זהב). בנוסף, להבדיל מגלנט, פוגל מחזיק בהבנה פיננסית וכלכלית עמוקה וידע לסייע בהתמודדות עם מבנה החוב המורכב של צים. עם זאת, צים עשויה להיות זקוקה ליו"ר עם הבנה גם בשוק הספנות כדי לסייע לה באיתור קונה או חברה שתתמזג איתה, כשלפוגל אין היכרות כזו.

אף על פי שפוגל הוא מועמד ראוי, גורמים בחברה לישראל טוענים כי "סיכוייו אינם גבוהים".

הפעם האחרונה ששמו של פוגל עלה לכותרות הייתה לאחר שאדוארדו אלשטיין, אחד מבעלי השליטה באידיבי החליט שלא להמשיך את כהונתו כיו"ר לאחר שהתאכזב מאופן הטיפול שלו בהליך מכירת השליטה בחברת הבת של אידיבי - כלל ביטוח לקבוצת משקיעים סינים שלבסוף לא יצאה לפועל על רקע התערבות המפקחת על הביטוח דורית סלינגר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות