אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לורד אנגלי מוכר הר כדי לכסות חובות

לורד אנגלי מוכר הר כדי לכסות חובות

הרוזן של לונסדייל, יו לות'ר מתכוון למכור את ההר במטרה לשלם חוב של 9 מיליון ליש"ט - מס ירושה בעקבות מות אביו. לפי השמועות הקונה המיועד הוא המיליארדר ההודי לקשמי מיטאל. ומה המחיר המבוקש?

31.08.2014, 12:34 | שירות כלכליסט
המכירה של ההר בלנקת'רה (Blencathra Mountain) במחוז קומבריה באנגליה ממשיכה לפי התכנון, כך הבטיח המוכר הרוזן של לונסדייל, יו לות'ר.

הידיעות הראשונות על המכירה התפרסמו במאי, אז נודע כי הלורד מנסה למכור את ההר במטרה לשלם חוב של 9 מיליון ליש"ט הקשור למס ירושה בעקבות מותו של אביו, הרוזן השביעי. כתוצאה מכך פרצה מחאה בקרב תושבי מחוז קומבריה, שבו שוכן ההר. התושבים מעוניינים לשמור את ההר בידיים פרטיות.

מבט על ההר מבט על ההר מבט על ההר

הלורד האנגלי על רקע ההר הלורד האנגלי על רקע ההר הלורד האנגלי על רקע ההר

עם זאת, בחודש האחרון נפוצו שמועות כי הקונה המיועד הוא המיליארדר ההודי לקשמי מיטאל. דיווח שעורר מחדש את המחאות, והוביל להקמתה של קבוצה בשם "החברים של בלקנת'רה", המתעתדת לרכוש בעצמה את ההר. מיטאל אמנם הכחיש את השמועות, אך בראיון שהעניק הרוזן לעיתונות הבריטית הוא הבטיח כי המכירה מתקיימת כסדרה, ורמז כי הקונה הפוטנציאלי אינו בריטי. "אנחנו עוברים הליכים נורמליים המתלווים למכירת נכס, ואיני יכול לומר כמה זמן זה יארך. הסיבה לכך היא שאנחנו עוסקים עם קונים זרים, אז ההליכים אורכים זמן", אמר. עוד הוא הוסיף כי הקונה אינו רוסי או סיני. המחיר המבוקש עומד על 1.75 מיליון ליש"ט.

לדבריו של הרוזן, הוא התכוון במקור להקים תחנת כוח הידרואלקטרית בהר, שהייתה אמור לספק חשמל לתושבי האזור, אך בשל מדיניות הממשלה הבריטית שגובה מס ירושה של 40% על נכסים בשווי הגבוה מ-325 אלף ליש"ט, הוא ביטל את התוכניות והחליט למכור. "אם האנשים רוצים להאשים מישהו, אז שיפנו אצבע מאשימה כלפי הממשלה", הוא טוען. "אנחנו היינו הממונים על אדמה ונכסים, אך החוק הנוכחי הוא דוחה: הוא אינו משפיע עוד רק על מיעוט קטן".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות