אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מיקרוסופט הורגת את לייב מסנג'ר

מיקרוסופט הורגת את לייב מסנג'ר

תוכנת המסרים, שהיתה מהפופולריות בעולם בעידן שקדם למדיה החברתית, תיסגר רשמית בסוף באוקטובר. מסנג'ר היא שהביאה לעולם את פונקציית הנדנוד המעצבנת שהרעידה את המסך - אך גם קידמה תכונות כאמוטוקונים וצ'ט וידאו

31.08.2014, 14:28 | נמרוד צוק

שירות ההודעות לייב מסנג'ר של מיקרוסופט, או MSN מסנג'ר כמו שהוא נקרא במקור, עבר מזמן את ימי הזוהר שלו. ב-31 באוקטובר הוא ייסגר סופית ויפסיק לפעול גם עבור תושבי סין, בה הוא עדיין נפוץ.

קראו עוד בכלכליסט

לאחר רכישת סקייפ ב-2011, מיקרוסופט החלה במהלכים למיזוג מסנג'ר לתוך פלטפורמת השיחות המתרחבת והעברת משתמשיו לסקייפ. בתחילת 2013 הודיעה החברה למשתמשים כי מלבד תושבי סין, יידרשו שאר הלקוחות לעבור להשתמש בסקייפ במהלך החודשים הבאים ועד סוף אפריל באותה השנה חסמה בהדרגה את הגישה לשרתים במדינות בהן הפעילה את השירות.

להתראות, מסנג להתראות, מסנג'ר. לא נתגעגע | צילום מסך להתראות, מסנג

עם זאת, התוכנה עצמה עדיין זמינה להורדה כחלק מחבילת Windows Live Essentials וניתן להתחבר לשירות באמצעות גרסה פרוצה שלה או תוכנות צד ג'. בחלק מהמדינות (כולל ישראל) עדיין ניתן להתחבר אליו גם באמצעות הגרסה הרשמית.

MSN מסנג'ר החל לפעול ב-1999 כמתחרה ל-AIM של AOL, שהיה אז שירות המסרים המיידיים הפופולרי ביותר בארה"ב. התוכנה אפשרה לשוחח במקביל עם משתמשים בשני השירותים, אפשרות שלא היתה זמינה למנויי AIM ומיקרוסופט הוסיפה במהלך השנים תכונות רבות שהיוו את הבסיס להרבה מהתכונות שאנחנו מכירים מאפליקציות המסרים המודרניות - כגון אמוטיקונים או שיחות וידאו ואודיו. לצידן, היו במסנג'ר פונקציות שטוב שלא המשיכו לשירותים אחרים, כמו ה"נדנוד" - היכולת להרעיד את חלון הצ'ט של משתמשים אחרים.

עם הדעיכה בפופולריות של ICQ ו-AIM הפך המסנג'ר לפלטפורמת המסרים המיידיים הפופולריות בעולם, עם 330 מיליון משתמשים ב-2009 ו-40% מנתח השוק העולמי ב-2011. עם זאת, בסוף העשור הקודם החל שירות gtalk של גוגל לצבור פופולריות, אחריו הגיע פייסבוק מסנג'ר שלקח ממיקרוסופט משתמשים נוספים.

הנסיון למתג את מסנג'ר מחדש תחת מטריית Live לא הביא לו תועלת רבה. את המסמר האחרון בארון נעצו אפליקציות הצ'ט כמו ווטסאפ וסנאפצ'ט, שהפכו אותו להרבה פחות רלוונטי, לצד ההחלטה העסקית של מיקרוסופט למזג אותו לתוך סקייפ, שעדיין נהנית מנתח שוק גדול.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות