אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ממחר ייאסר למכור שואבי אבק חזקים באירופה; על הכוונת - מייבשי שיער וקומקומי צילום: שאטרסטוק

ממחר ייאסר למכור שואבי אבק חזקים באירופה; על הכוונת - מייבשי שיער וקומקומי

האיחוד האירופי העביר חוק שמטרתו צמצום בצריכת אנרגיה; בבריטניה נשמעה ביקורת כלפי המהלך ונרשם זינוק של 50% במכירות שואבי אבק עם הספק של מעל ל-1,600 וואט

31.08.2014, 16:29 | שירות כלכליסט
החל ממחר (ב') ייכנס לתוקפו באיחוד האירופי חוק שיאסור מכירה של שואבי אבק שהמנוע שלהם חזק מ-1,600 וואט. ההספק החשמלי הזה אף יצומצם במהלך ספטמבר 2017, כשהמגבלה תופחת ל-900 וואט.

לקראת כניסתו לתוקף של החוק נרשם זינוק של 50% במכירות שואבי האבק בבריטניה, מצד צרכנים שהעדיפו להצטייד בשואב אבק עם מנוע חזק כל עוד אפשר. אולם באיחוד האירופי לא עוצרים בשואבי אבק, ויצרו רשימה של 30 כלי בית חשמליים, שהשימוש בהם עשוי להיות מוגבל החל מהשנה הבאה. המטרה לדוגמה היא להפחית את הכוח של מייבשי שיער בשליש בניסיון להפוך את אירופה למקום ירוק יותר. מוצרים נוספים שנשקלים כוללים קומקומים, טוסטרים ומכסחות דשא. הרשימה תצטמצם ל-20 מכשירים חשמליים בשנה הבאה, והמגבלות ייכנסו לתוקף בשלהי השנה.

שואב אבק. באיחוד האירופי מאמינים שהמגבלות יצמצמו את הנזקים לסביבה, צילום: שאטרסטוק שואב אבק. באיחוד האירופי מאמינים שהמגבלות יצמצמו את הנזקים לסביבה | צילום: שאטרסטוק שואב אבק. באיחוד האירופי מאמינים שהמגבלות יצמצמו את הנזקים לסביבה, צילום: שאטרסטוק

"כל מדינות האיחוד האירופי מסכימות שיעילות באנרגיה היא השיטה היעילה ביותר להפחית את צריכת האנרגיה והתלות בייבוא ובשיפור האקלים", מסר שר האנרגיה של האיחוד האירופי, גונתר אוטינגר. "לפיכך יש צורך להטיל מכסות צריכה עבור חלק מהמכשירים החשמליים הקטנים יותר".

התכניות זכו לביקורת בבריטניה מצד מפלגת Ukip, שקוראת לעזיבת בריטניה את האיחוד האירופי. "המשוגעים שמנהלים את בית המשוגעים שוקלים עכשיו לאסור על המכירה של מכשירים עם הספק חשמלי גבוה כמו מייבשי שיער, קומקומים וסמארטפונים", הגיב סגן יו"ר המפלגה פול נוטאל. "הם צריכים להכין לעצמם כוס תה עם קומקום עם צריכה חשמלית גבוהה ולאפשר לאנשים הגיוניים להמשיך עם החיים ההגיוניים שלהם".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות