אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מלונות דן: הרווח הנקי עלה ב-8.3% בחציון, ההכנסות ב-3.1%

מלונות דן: הרווח הנקי עלה ב-8.3% בחציון, ההכנסות ב-3.1%

מכירות החברה הסתכמו במחצית הראשונה של 2014 ב-489 מ' ש', הרווח הנקי ב-59 מ' ש'; לנוכח הפגיעה בתיירות בשל צוק איתן, עדכנה החברה את אזהרת ההכנסות וצופה כעת אובדן של 20% ברבעון השלישי

31.08.2014, 17:20 | גיל קליאן

מלונות דן עדכנו את אזהרת ההכנסות שלהם לגבי הפגיעה ממבצע צוק איתן. בדו"חות הכספיים שפורסמו היום עדכנה החברה כי הוא צופה כעת ירידה של 20% בהכנסות הרבעון השלישי לעומת התקופה המקבילה (ברבעון השלישי של 2013 נרשמו הכנסות של 319.2 מיליון שקל) בגלל הפגיעה בתיירות לאור הלחימה בעזה.

קראו עוד בכלכליסט

מדובר על הערכה צנועה הרבה יותר לעומת ההערכה הראשונית של החברה, שצפתה לפני כשבועיים אובדן הכנסות של 30% ברבעון. מלונות דן לא העריכה מה תהיה השפעת המבצע על הרווחים של חברת המלונות.

מלון דן תל אביב של רשת מלונות דן (ארכיון), צילום: צביקה טישלר מלון דן תל אביב של רשת מלונות דן (ארכיון) | צילום: צביקה טישלר מלון דן תל אביב של רשת מלונות דן (ארכיון), צילום: צביקה טישלר

הפעילות המלונאית של דן (בנטרול פעילות ההסעדה) ריכזה במחצית הראשונה של 2014 מכירות של 489.4 מיליון שקל, עלייה של 3.1% לעומת המחצית המקבילה, שנבעה מעלייה בכמות הלינות במלונות הרשת. מנגד, הרווחיות התפעולית של מלונות דן לפני הוצאות פחת עמדה במחצית על 23.6%, לעומת 25.1% במחצית המקבילה. הסיבה לשחיקה ברווחיות היא עלייה בהוצאות ההפעלה של המלונות – ובעיקר בעלויות שכר העובדים של הרשת.

בשורה התחתונה ייצרה הפעילות המלונאית של דן רווח נקי של 58.6 מיליון שקל, עלייה של 8.3% לעומת המחצית המקבילה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות