אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיווח: האייפון הבא יושק לצד ארנק סלולרי

דיווח: האייפון הבא יושק לצד ארנק סלולרי

אפל חתמה על חוזים עם ויזה, מאסטרקארד ואמריקן אקספרס לשילוב שירותי תשלום סלולריים במכשירי הדגל שתחשוף ב-9 בחודש. כניסת החברה לתחום צפויה לקדם את שירותי התשלום הסלולריים, שעדיין לא הגיעו לתפוצה רחבה

01.09.2014, 08:23 | ניצן סדן

אפל צפויה להציג שירות תשלום סלולרי, שצפוי להיחשף באירוע שתערוך ב-9 בחודש, בו יוצגו דגמי האייפון החדשים. לפי דיווחים נפרדים של סוכנות בלומברג, The Information ו-re/code, ענקית הטכנולוגיה האמריקאית חתמה לשם כך על הסכמים ארוכי טווח עם ויזה, מאסטרקארד ואמריקן אקספרס.

קראו עוד בכלכליסט

מבנה ורכיבי שירות התשלום עדיין לא ברורים, אך ככל הנראה שיסונכרן עם חנות אייטיונס ועם מספר רשתות שיווק. המידע המלא ייחשף באירוע חשיפת האייפון 6, שיסוקר בדיווח חי ומתעדכן ב"כלכליסט".

בחודשים האחרונים הופיעו דיווחים לא מאומתים ברשת אודות רכיב NFC שייכלל בדגמי האייפון הבאים, תכונה שיכולה לתרום לחוויית השימוש במערכת תשלום שכזו: הנחת האייפון על משטח תשלום או נגיעה בתגית ייעודית על מוצר לרכישתו הינה תהליך פשוט ונוח יותר ממילוי פרטי אשראי.

ההזמה שהפיצה אפל לאירוע חשיפת דגמי האייפון הבאים ההזמה שהפיצה אפל לאירוע חשיפת דגמי האייפון הבאים ההזמה שהפיצה אפל לאירוע חשיפת דגמי האייפון הבאים

ארנקים סלולריים למיניהם קיימים מזה זמן מה במספר מערכות הפעלה סלולריות, אך לא הצליחו להפוך לטרנד נפוץ בשל תמיכה מוגבלת מצד רשתות שיווק למיניהן לצד סקפטיות מצד הצרכן. אפל, חברה שכובד משקלה בשוק עשוי למשוך רשתות גדולות, עשויה לקדם את השימוש בארנקים סלולריים – לרווחת המפתחים, הרשתות וכמובן, לרווחת החברה עצמה.

לבלבו ארנק וגם תפוח

להערכתי, השקת שירות שכזה יהיה החלטה נבונה, שכן ארנקים סלולריים טומנים בחובם פוטנציאל רווח בולט; מעבר לאיסוף נתוני קניות ששווים זהב עבור כל מפרסם, מדובר במהלך מיתוג חשוב שיימשוך את משתמשי אפל לחנויות. בנוסף, מהלך כזה צפוי לקסום למשקיעים בשל רווח פוטנציאלי לטווח ארוך - שנשען על תפוצת המכשירים המכובדת של החברה בארה"ב, אירופה וסין. לאחרונה מניחה אפל תשתיות לשיתופי פעולה שמטרתם להרחיב את קהל היעד שלה, כמו למשל החוזה שחתמה עם IBM לשילוב יישומים ארגוניים במכשירי האייפד. לא מן הנמנע ששירות תשלומים יהווה רובד נוסף של מהלך זה, כמו שירותי תשלום מאובטחים לארגונים, למשל.

כבכל שנה, הומה הרשת שמועות ודיווחים סותרים אודות תכונות האייפון הבא. השנה נראה שרב הגלוי על הנסתר בכל הנוגע למכשיר עצמו: הוא ככל הנראה יושק בשני דגמים, של 4.7 ו-5.5 אינץ'. ואולם, עדיין לא ברור אילו תכונות חדשות ייכללו בטלפונים. המקורות שמאחורי דיווח הארנק הסלולרי נחשבים אמינים והשוק עצמו בשל לשירות שכזה (בעיקר בארה"ב). הפרטים המלאים ייחשפו באירוע עצמו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות