אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אהרון פוגל לא הצליח לגייס כסף לקרן TAP צילום: אלכס קולומויסקי

אהרון פוגל לא הצליח לגייס כסף לקרן TAP

ל"כלכליסט" נודע שהקרן המנוהלת בשותפות עם יודפת הראל בוכריס וראובן אבלגון, ניסתה לגייס 150 מיליון דולר. פוגל מועמד לתפקיד יו"ר צים

01.09.2014, 08:17 | רחלי בינדמן

ניסיונות הגיוס של הקרן החדשה של אהרון פוגל, TAP - Tel Aviv Partners, לא צלחו. כך נודע ל"כלכליסט". פוגל שותף בקרן עם חברת החיתום רוסאריו של ראובן אבלגון ויודפת הראל בוכריס, לשעבר מנהלת ההשקעות של המיליארדר הבריטי־יהודי פויו זבלודוביץ.

הקרן ניסתה לגייס סכום של עד 150 מיליון דולר, במטרה להשקיע אותם בחברות ישראליות בגודל קטן ובינוני. הקרן ערכה סבב פגישות עם משקיעים פוטנציאליים בקרב המוסדיים הגדולים בישראל, שחרף קשריו של פוגל עמם (במסגרת תפקידו כיו"ר מגדל) הגיבו בקרירות למאמצי הגיוס שלו.

אותם מוסדיים הם אלו שאישרו לפוגל מענק פרישה של 1.5 מיליון שקל — שלא נכלל בהסכם העסקתו וחרף התנגדות חברת הייעוץ אנטרופי — מה שגרם למפקחת על הביטוח דורית סלינגר לפנות אליהם ולדרוש הסברים לאישור המענק ולגיבוש כללים קשוחים לשכר בכירים בגופים פיננסיים.

הסיבה להסתייגות המוסדיים מההשקעה בקרן נובעת מהוראה שנכנסה לתוקף בתחילת 2014, המגבילה את גופי הפנסיה ביכולת לגלגל את דמי הניהול הנוספים (בגין השקעה בקרנות מסוג זה) על החוסכים.

פוגל, לשעבר יו"ר מגדל ויו"ר קונצרן אי.די.בי, הוא גם מועמד בולט לתפקיד יו"ר חברת הספנות צים. גורמים בסביבת החברה לישראל (שנותרה עם אחזקה של 32% מצים לאחר הסדר החוב שאליו נקלעה) מעריכים כי סיכוייו של פוגל אינם גבוהים. מי שמנהל את הליך איתור היו"ר החדש זו ועדת איתור של הדירקטוריון, ששכרה את שירותיה של חברת השמת בכירים לאיתור מועמד מתאים. על פי התקנון החדש, היו"ר ייבחר על ידי חברי הדירקטוריון הכוללים שני נציגים של החברה לישראל, המנכ"ל הפורש רפי דניאלי וד"ר יואב זבה.

פוגל בעל קשרים טובים עם גורמים בכירים בממשלה, שיכולים להיות רלוונטים במידה והחברה לישראל תרצה למכור את אחזקותיה בצים (שדורשת זכות וטו של המדינה, כבעלת מניית זהב). בנוסף, פוגל יכול לסייע בהתמודדות עם מבנה החוב המורכב של צים. עם זאת, צים עשויה להיות זקוקה ליו"ר בעל הבנה בשוק הספנות.

אהרון פוגל, צילום: אלכס קולומויסקי אהרון פוגל | צילום: אלכס קולומויסקי אהרון פוגל, צילום: אלכס קולומויסקי

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות