אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"דוקטור, תוריד לי את הרגליים בבקשה" צילום: אינסטגרם גבריאל באטיסטוטה

"דוקטור, תוריד לי את הרגליים בבקשה"

בפעם הבאה שתגידו שכדורגלנים מרוויחים הרבה יותר מדי כסף, תזכרו שהם משלמים מחיר בריאותי מאוד גבוה כדי לשחק את המשחק

01.09.2014, 12:00 | אוריאל דסקל

בראיון לערוץ הספורט הארגנטינאי, TyC ספורטס ארגנטינה, אגדת הכדורגל גבריאל באטיסטוטה, חשף את המחיר ששילם כדי להיות אחד מהכדורגלנים הטובים בדורו.

קראו עוד בכלכליסט

באטיגול. "הסחוס בקרסוליים נהרס לחלוטין. גם הגידים ברגליו של חלוץ פיורנטינה לשעבר נהרסו לחלוטין", צילום: אינסטגרם גבריאל באטיסטוטה באטיגול. "הסחוס בקרסוליים נהרס לחלוטין. גם הגידים ברגליו של חלוץ פיורנטינה לשעבר נהרסו לחלוטין" | צילום: אינסטגרם גבריאל באטיסטוטה באטיגול. "הסחוס בקרסוליים נהרס לחלוטין. גם הגידים ברגליו של חלוץ פיורנטינה לשעבר נהרסו לחלוטין", צילום: אינסטגרם גבריאל באטיסטוטה

כחלוץ  לשעבר של נבחרת ארגנטינה באטיסטוטה סבל מפציעות רבות, שאת רובן החמיר בגלל הלחצים עליו לשחק כשהוא פצוע. המשחק הפיזי שלו הפך אותו לאחד מהשחקנים הטובים בעולם אבל הוא גם גרם לו להיות נכה.

"86 הקילוגרמים שלי נתמכו אך ורק על ידי עצמות", אמר החלוץ שפרש בגיל 36. "הסחוס בקרסוליים נהרס לחלוטין". גם הגידים ברגליו של חלוץ פיורנטינה לשעבר נהרסו לחלוטין. הוא טען: "הכאב היה כל כך חזק שלא הייתי יכול לקום באמצע הלילה כדי ללכת לשירותים. הרטבתי את עצמי במקום". 

 באטיסטוטה דיבר גם על הרצון המורבידי שלו לכרות את רגליו מאחר שהוא לא היה יכול לעמוד בכאבים יותר. "ביקשתי מהרופא 'בבקשה, תכרות את רגליי'", אמר באטיסטוטה. "הסתכלתי על הרופא שלי והוא חשב שאני משוגע. אבל התעקשתי. רציתי שהכאב יחלוף. חשבתי שהדרך היחידה לפתור אותו היא שיהיו לי רגליים כמו אוסקר פיסטוריוס (האצן הדרום האפריקאי שרץ ללא רגליים). הרופא, ד"ר רוברטו אוואנסי, כמובן סירב לבקשה של באטיסטוטה.

החלוץ הארגנטינאי עבר טיפולים לא קלים שכללו כמה ניתוחים וכיום הוא במצב טוב יותר אבל הסיטואציה הקשה הזאת - כוכב על שלא יכול לקום מהמיטה בגלל הכאבים ברגליו, כאבים כל כך חזקים שהוא מבקש שיורידו לו את הרגליים, פשוט מזעזעת.

הרבה כדורגלנים סובלים מבעיות רפואיות דומות לאחר פרישתם. רבים מהכדורגלנים המקצוענים (יותר מ-25%) סובלים מבעיות של דיכאון וחרדות לאחר פרישתם. רוב הכדורגלנים לא מרוויחים בקריירה שלהם אפילו חצי ממה שבאטיסטוטה עשה בשנה.

המשחקים רבים מדי, המשחק הגיע למהירויות ועוצמות כבירות והכסף והלחץ צמחו גם. האם לכדורגלנים מגיע להרוויח כל כך הרבה? בפעם הבאה שתשאלו את זה, תזכרו את הדברים שאמר באטיסטוטה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות