אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
היינקן מוכרת את יצרנית הפחיות Empaque ב-1.23 מיליארד דולר צילום: בלומברג

היינקן מוכרת את יצרנית הפחיות Empaque ב-1.23 מיליארד דולר

חטיבת האריזות המקסיקנית תימכר לקראון האמריקאית, לאחר שנרכשה על ידי יצרנית הבירה ההולנדית ב-2010 ב-393 מיליון דולר. העסקה תהפוך את קראון ליצרנית הפחיות השנייה בגודלה בצפון אמריקה

01.09.2014, 12:27 | שירות כלכליסט
חברת היינקן (Heineken NV - HEIA) מתכוונת למכור את חטיבת האריזות המקסיקנית שלה, Empaque לקראון הולדינגס תמורת 1.23 מיליארד דולר במוזמן. המהלך יאפשר ליצרנית הבירה ההולנדית לחדד את ההתמקדות שלה במותגי הבירה שלה, בעוד שקראון האמריקאית תוכל לחזק את עסקי הפחיות שלה בצפון אמריקה.

קראו עוד בכלכליסט

היינקן רכשה את החברה ב-2010, לדבריה המכירה תסתכם ברווח לאחר מס של 300 מיליון יורו (393 מיליון דולר). "מכירת חטיבת האריזות תאפשר להיינקן למקד את המשאבים שלה בייצור בירה, שיווק ומכירות שלל מותגי הבירה שלה", נכתב בהצהרה שפרסמה יצרנית הבירה.

בירה של היינקן. "המכירה תאפשר לחברה להתמקד בייצור, בשיווק ובמכירות של מותגי הבירה שלה" , צילום: בלומברג בירה של היינקן. "המכירה תאפשר לחברה להתמקד בייצור, בשיווק ובמכירות של מותגי הבירה שלה" | צילום: בלומברג בירה של היינקן. "המכירה תאפשר לחברה להתמקד בייצור, בשיווק ובמכירות של מותגי הבירה שלה" , צילום: בלומברג

קראון, שבסיסה בפילדלפיה, מסרה כי עסקת המזומן, שצפויה להיסגר עד סוף השנה הנוכחית, תהפוך את החברה ליצרניות פחיות השתייה השנייה בגודלה בצפון אמריקה. "העסקה הזו תאפשר לנו להרחיב את הנוכחות שלנו בשוק המקסיקני הצומח, תחזק באופן משמעותי את עסקי האריזה העולמיים שלנו ותספק שווי לבעלי המניות", הודיע מנכ"ל קראון ג'ון קונווי.

הרכישה אמורה להוסיף בין 0.20-0.15 דולר למניה לרווח של קראון ב-2015, לפני חסכונות הקשורים למיזוג ועליות בהכנסות, אך כולל התאומות לירידות ערך מוערכות.

בקראון הוסיפו עוד כי יפרטו את התכניות לשיתופי פעולה של שתי החברות "בהמשך".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות