אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בעקבות קריסת צ.לנדאו: שיכון ובינוי תחפש קבלן חלופי לפרויקט בראש העין צילום: אוראל כהן

בעקבות קריסת צ.לנדאו: שיכון ובינוי תחפש קבלן חלופי לפרויקט בראש העין

מדובר בפרויקט בו מתוכננות 500 דירות בהיקף ביצוע הנאמד ב-300 מיליון שקל; נאמני החברה קבעו כי מאחר ורק 14-16% מבנייתו הושלמה לא ניתן להמשיך לקדמו במסגרת הליך הקפאה ויש לסיים את ההתקשרות בין הצדדים לטובת רוכשי הדירות

01.09.2014, 12:43 | עינת פז-פרנקל

שיכון ובינוי תחליף את צ.לנדאו, שנכנסה להקפאת הליכים, בקבלן ביצוע אחר בפרויקט מגורים בן 500 יחידות דיור, שעלות הביצוע שלו נאמדת בכ-300 מיליון שקל, בראש העין. כך עולה מבקשה לאישור הסכם בין החברות, שהגישו נאמני צ. לנדאו הזמניים עורכי הדין שולי גולדבלט וחגי אולמן, לבית המשפט המחוזי בתל אביב.

קראו עוד בכלכליסט

מהבקשה וההסכם המצורף לה, עולה כי צ.לנדאו השלימה עד כה 14%-16% מהעבודה בפרויקט, ולכן "הגיעו הנאמנים למסקנה כי אין זה סביר להמשיך ביצוע של פרויקט בהיקף כזה במסגרת הליך הקפאה". לפיכך, "הגיעו הצדדים להסכמה במסגרת ההסכם כי החברה תסיים לאלתר את ההתקשרות עם שיכון ובינוי בקשר עם פרויקט ראש העין". עוד נכתב, כי "החברה תסיים מיידית את פעילותה... והמשך ביצוע פרויקט זה יימסר על-ידי שיכון ובינוי לקבלן חלופי".

אתר הבנייה בראש העין. על פי ההסכם בין שיכון ובינוי לנאמני צ. לנדאו כל החומרים המצויים בשטח הפרויקט בראש העין יעברו לטובת שיכון ובינוי ללא כל עלות, צילום: אוראל כהן אתר הבנייה בראש העין. על פי ההסכם בין שיכון ובינוי לנאמני צ. לנדאו כל החומרים המצויים בשטח הפרויקט בראש העין יעברו לטובת שיכון ובינוי ללא כל עלות | צילום: אוראל כהן אתר הבנייה בראש העין. על פי ההסכם בין שיכון ובינוי לנאמני צ. לנדאו כל החומרים המצויים בשטח הפרויקט בראש העין יעברו לטובת שיכון ובינוי ללא כל עלות, צילום: אוראל כהן

בהסכם צוין עוד כי, "כל החומרים המצויים בשטח הפרויקט בראש העין והתבניות שהוזמנו לטובתו יועברו לבעלותה של שיכון ובינוי ויימסרו לה לשימושה (לרבות באמצעות הקבלן החלופי) ללא כל עלות".

חוץ מהפרויקט בראש העין, ההסכם עם שיכון ובינוי קובע כי צ.לנדאו תשלים פרויקטים שנמצאים בעבודה מתקדמת, עם שיעורי השלמה של 85%-98%: צור יצחק (120 יח"ד), תלמי מנשה (71 יח"ד), מצליח (71 יח"ד) וקרית אונו (26 יח"ד).

"אישור ההסכם הינו בעל חשיבות עליונה של מסירת מאות דירות מגורים לרוכשי הדירות המצפים לקבלתן במועד", כותבים הנאמנים הזמניים. "המשך מיידי של הקמת הפרויקטים המתקדמים יוביל לאכלוס מהיר של מעל 200 רוכשים, צמצום משמעותי של חובות החברה לשיכון ובינוי, צמצום חובות החברה לספקים וקבלנים, וכן יגרום באופן ישיר להותרת מקום עבודה לעשרות עובדי החברה באופן ישיר, ולספקים ועובדים רבים במעגל שני ושלישי לחברה".

השלמת הפרויקטים אף "תוביל להפחתה משמעותית ונמשכת של ערבויות הביצוע והטיב". יצוין כי שיכון ובינוי מקבוצת אריסון מחזיקה בערבויות ביצוע וטיב בסך של כ-16 מיליון שקל, שחלקן נמשכו על-ידי כלל חברה לביטוח וחלקן על-ידי בנק הפועלים, אף הוא מקבוצת אריסון.

משיכון ובינוי נמסר בתגובה כי, "לא נמצא עדיין קבלן חלופי. לאחר קבלת תשובת השופט, החברה תפרסם מכרז קבלני ביצוע".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות