אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כך ייצא המונדובאסקט מהצל של המונדיאל? צילום: איי אף פי

כך ייצא המונדובאסקט מהצל של המונדיאל?

בפיב"א מתכננים להזיז את אליפות העולם בכדורסל לשנה בה אין אליפות עולם בכדורגל

01.09.2014, 15:31 | שירות כלכליסט

הפדרציה הבינלאומית של כדורסל (פיב"א) מקווה לצאת מהצל של המונדיאל שמארגנת המקבילה שלה בכדורגל, ולכן שינתה את תאריך קיום גביע העולם בכדורסל, כצעד גדול בכיוון הזה.

קראו עוד בכלכליסט

שחקן נבחרת ליטא. לא מעניין, צילום: איי אף פי שחקן נבחרת ליטא. לא מעניין | צילום: איי אף פי שחקן נבחרת ליטא. לא מעניין, צילום: איי אף פי

בעוד אירוע הדגל השנה של פיב"א יוצא לדרך בספרד, חלק מהאנשים בעולם הכדורסל כבר מצפים לטורניר הבא שיתקיים ב-2019, ויהווה שבירה מקיום הטורניר באותה שנה שבה מתקיים המונדיאל.

מאז 1970, אז אליפות העולם נערכה לראשונה מחוץ לדרום אמריקה, טורנירי הדגל של הכדורגל ושל הכדורסל נערכו באותה השנה.

אולם לטענתו של מזכ"ל פיב"א וחבר הוועד האולימפי הבינלאומי, פטריק באומן, "זה כלל לא מקובל על שחקני הכדורסל" שכן גביע העולם של הכדורסל נחשב "לאירוע הקטן יותר בהשוואה לכדורגל".

"אנחנו גדולים יותר, אנחנו גבוהים יותר, אנחנו רוצים להיות טובים יותר, אז החלטנו לשנות ולשחק ב-2019", הוסיף.

ההחלטה התקבלה על ידי הוועד הפועל של פיב"א. בוועד הפועל מקווים כי המיתוג מחדש של אליפות העולם לשעבר לפי השם החדש גביע העולם של פיב"א, יספק דחיפה משמעותית להצלחה המסחרית של הטורניר ויעזור לטפס לשיאים של המקבילה בכדורגל.

המונדיאל של פיפ"א הוא אירוע הספורט הנצפה ביותר בעולם, אף יותר מהאולימפיאדה.

המספר המצרפי של הצופים בכל משחקי מונדיאל 2006 בגרמניה, הוערך ב-26.29 מיליארד, בעוד שמספר מוערך של 715.1 מיליון אנשים צפו בגמר – תשיעית מכלל אוכלוסיית העולם.

זו לא תהיה משימה קלה להגיע לנתוני צפייה ברמות האלה, אך המיתוג מחדש של גביע העולם של פיב"א עוזר לפלס את הדרך להשגת המטרה. "אנחנו רוצים להעביר מסר שזה עומד לטפס לרמות חדשות, לשיאים חדשים ולהשיג חשיבות חדשה", אמר באומן בסיום אולימפיאדת הנוער בנאנג'ינג. "עלינו לציין כי ערוצי השידור מרוצים והשותפים מרוצים".

עוד לא הוחלט מי תארח את הטורניר ב-2019, אף ש-12 מדינות הביעו עניין.

אם כי באומן מעריך שהמספר הזה צפוי להצטמצם, בשל המחויבות של ערים לסיבוב העולמי של פיב"א. הבקשות יועברו עד סוף השנה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות