אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ג'ף בזוס מבצע שינויים בהנהלת וושינגטון פוסט: פרדריק ריאן מונה למו"ל החדש

ג'ף בזוס מבצע שינויים בהנהלת וושינגטון פוסט: פרדריק ריאן מונה למו"ל החדש

עזיבתה של קת'רין ווימאות', המו"לית היוצאת, מביאה לסיום שמונה עשורים בהם שלטה משפחת גרהאם בעיתון, זאת לאחר שהסבא-רבא שלה רכש אותו ב-1933. ריאן, עורך דין במקצועו, עבד שמונה שנים בממשל רייגן ושימש כיועץ בכיר לנשיא

02.09.2014, 17:12 | שירות כלכליסט
ג'ף בזוס, הבעלים של העיתון וושינגטון פוסט מינה מו"ל חדש לעיתון. בהצהרה שפורסמה היום נמסר כי קתרין ווימאות' תוחלף על ידי פרדריק ריאן, לשעבר בכיר בממשל רייגן, שהיה גם חלק מצוות ההקמה של ארגון החדשות הדיגיטלי, פוליטיקו, שמתחרה בפוסט על כיסוי התחום הפוליטי.

קראו עוד בכלכליסט

קתרין ווימאות קתרין ווימאות' המו"ל היוצאת של וושינגטון פוסט עם ג'ף בזוס בעל אמזון | צילום: בלומברג קתרין ווימאות

עזיבתה של ווימאות' (48), מביאה לסיומם שמונה עשורים שבהם שלטה משפחת גרהאם בעיתון, זאת לאחר שהסבא – רבא שלה רכש אותו ב-1933. באוגוסט 2013 נחשף כי בזוס, מייסד אמזון ואחד מהאנשים העשירים בעולם, רכש את הפוסט תמורת 250 מיליון דולר. עד כה הוא אמנם לא ערך שינויים משמעותיים בקרב ההנהלה הבכירה, אך הוא שכר עשרות עיתונאים חדשים והשיק מספר יוזמות דיגיטליות. ווימאות' תישאר בעיתון על תקן יועצת עד סוף השנה הנוכחית. בזוס שיבח אותה "אני אסיר תודה לקתרין שהסכימה להישאר בתפקיד המו"לית בשנה האחרונה. היא הובילה בהצלחה יוזמות חדשות רבות והבטיחה ששינוי הבעלות הראשון מזה 80 שנה במוסד הגדול הזה, עבר בצורה חלקה".

ריאן (59), עורך דין במקצועו, עבד שמונה שנים בממשל רייגן ושימש כיועץ בכיר לנשיא. ריאן מסר בתגובה על הפרסום כי הפוסט הוא "ארגון חדשות ברמה עולמית", שהתקדם בצורה משמעותית בצבירת קהל קוראים דיגיטלי. הוא הוסיף כי ימשיך לקדם "אסטרטגיית צמיחה" שתכלול השקעות בחדשנות עיתונאית, וזאת על מנת להרחיב את הקהל של העיתון. ריאן ציין כי הוא מתכוון להשאיר בתפקיד את העורך הראשי מרטין בארון, והוסיף כי הוא עושה "עבודה מעולה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות