אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"אני רוצה להקרין את הסרט ביום השנה למותו"

"אני רוצה להקרין את הסרט ביום השנה למותו"

200 אלף שקל חסרים להשלמת "פיניטה לה קומדיה", הסרט האחרון שבו שיחק אסי דיין. נותרו ארבעה ימים לתרום לקמפיין מימון ההמונים של הבמאי ויקטור בראון

03.09.2014, 09:30 | מאיה נחום שחל

את הסרט "פיניטה לה קומדיה", סרטו האחרון של אסי דיין, החל הבמאי והתסריטאי ויקטור בראון לצלם כבר לפני ארבע שנים. אחרי שסיים לצלם את חלקו של דיין פנה אל קרן הקולנוע הישראלי לגיוס כסף להמשך העבודה, אלא שאז דרשו ממנו תיקונים בתסריט והמפיק שעבד איתו פרש. כעת בראון, שעובד לפרנסתו כמקרין סרטים בסינמטק, מגייס כסף באמצעות אתר מימון ההמונים הדסטארט לצורך השלמת הסרט והפצתו. "את כל החלק של אסי דיין כבר סיימנו לצלם ונותרו לי עוד כ־50 דקות של צילומים", אומר בראון, "אני מאמין שעם 200 אלף שקל אני יכול להשלים את הפקת הסרט באופן עצמאי ומקצועי. יש גם שחקנים שהתעניינו ורוצים להשתתף, ואני מקווה שאצליח לסיים את זה לבד".

אסי דיין בסצנה מתוך הסרט. "הוא היה רגיל להפקות גדולות יותר" אסי דיין בסצנה מתוך הסרט. "הוא היה רגיל להפקות גדולות יותר" אסי דיין בסצנה מתוך הסרט. "הוא היה רגיל להפקות גדולות יותר"

 

מאבק על החלום

הסרט מספר על מאבטח בן 45 - שאותו מגלם דיין - שיש לו אובססיה לעשות סרט על חייו ומותו של לודוויג ואן בטהובן. זהו סיפור טרגי־קומי על המאבק שלו להגשים את החלום.

קצת כמו החיים שלך, לא?

"כן, נכון. זה חלום שלי מגיל 18, תמיד הערצתי את הדמות ואת המוזיקה שלו. זה הסרט הראשון שאני עושה בעברית. את הסרט הקודם שלי 'סינדרום ירושלים' שהיה בספרדית מכרתי לפני ארבע שנים לוונצואלה ועם הכסף התחלתי להפיק את 'פיניטה לה קומדיה'. אחר כך קיבלתי את הכסף לפיתוח התסריט הראשון מהקרן. עכשיו הם שוב עזרו לי בכסף לעריכת התסריט בעקבות הבקשה לתיקונים, שחלקם נובעים מכך שאסי מת וצריך לשנות את התסריט".

איך הגעת לאסי דיין?

"פניתי אליו אישית. הוא אהב את התסריט ואת הדמות של בטהובן, שהוא מעין גאון כמוהו. הוא סיפר לי שלבטהובן היה מבנה גוף דומה לשלו, והוא מאוד התחבר לזה. אמרתי לו שאנחנו יוצאים למסע ארוך כי אין לי כסף והוא אמר: 'אני איתך', והתחלנו לצלם. כשנגמר הכסף נסעתי לוונצואלה, ואז לצערי הוא נפטר".

הופתעת שהוא הסכים?

"כשהתחלנו לצלם הוא בדק אם ההפקה עומדת בקריטריונים שלו, והוא היה מרוצה כי עמדנו בלוח הזמנים. הוא קיבל את הכסף בזמן אז לא היו לו תלונות. הוא היה רגיל להפקות גדולות יותר, אבל הכל היה מקצועי ומסודר והוא מאוד אהב את הצילומים. אני אקדיש לו את הסרט. אמרתי לבנו ליאור שבאזכרת השנה למותו אני רוצה ומקווה להקרין את הסרט בסינמטק".

ויקטור בראון. סרטו הראשון בעברית ויקטור בראון. סרטו הראשון בעברית ויקטור בראון. סרטו הראשון בעברית

 

תזמון לא נכון

בנובמבר יגיש בראון את התסריט מחדש לקרן הקולנוע, בתקווה שזו תסייע לו בהשלמת התהליך. הסיבה שהחל לצלם ורק אז הגיש בקשה לקרן היא שהוא העדיף להיכנס למסלול השלמת הפקה, מסלול מהיר יותר לטענתו, מה שבדיעבד עבד לטובתו כיוון שהספיק לצלם את דיין.

"בימים אלה עובדים על תיקון התסריט ולהערכתי בתוך שלושה חודשים הוא יהיה גמור. אני מאמין שהקרן תשקיע בסרט אחרי שהתסריט יהיה מוכן כי הם עוזרים לי מאוד וכבר השקיעו בפיתוח התסריט".

בראון פנה במקביל להדסטארט כדי לנסות לגייס את הסכום. לקמפיין נותרו רק עוד ארבעה ימים, והסכום שגויס עד כה נמוך מאוד - 650 שקל. "לצערי העליתי את הבקשה למימון כשהחלה המלחמה, בסוף יולי, וזה היה הטיימינג הכי לא נכון", אומר בראון, "תמיד צריך פוש ראשוני, והבנתי שאין לי הרבה קליינטים".

כניסה לאתר קמפיין הדסטראט

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות