אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אהרון פוגל בביקורת על הממשלה: "עושה הכל שלצעירים לא תהיה תעסוקה" צילום: אלכס קולומויסקי

אהרון פוגל בביקורת על הממשלה: "עושה הכל שלצעירים לא תהיה תעסוקה"

פוגל, יו"ר מגדל לשעבר, התייחס בכנס עדיף גם לרגולציה בשוק ההון ולמגבלות על שכר הבכירים: "צריך לראות שזה לא עושה יותר נזק מתועלת. הכנסת והממשלה עושים הכל כדי שיזמים לא ירצו להפוך לחברה ציבורית"

02.09.2014, 19:15 | רחלי בינדמן

אהרון פוגל, יו"ר מגדל לשעבר ומי שמועמד היום לתפקיד יו"ר חברת הספנות צים נשא דברים בכנס עדיף לסוכני ביטוח שהתקיים במכללה למנהל ותקף את מדיניות הממשלה "הממשלה עושה הכל שלצעירים לא תהיה תעסוקה הולמת והשאלה הגדולה היא מה יהיה עם התעסוקה של הצעירים אם גיל הפרישה יעלה".

פוגל תקף עוד את מדיניות הממשלה ואמר ש"הכנסת והממשלה עושים הכל כדי שיזמים לא ירצו להפוך לחברה ציבורית". פוגל התייחס גם לשכר הבכירים שתקופה ארוכה הוא נמנה עליהם "צריך לראות אם המגבלות על שכר הבכירים לא עושים יותר נזק מתועלת".

פוגל התייחס לבעיית גובה דמי הניהול הגבוהים בחיסכון הפנסיוני "יש בעיה קשה בענף, אם אתה גדול ומאורגן אתה משלם מעט, אם אתה יחיד אתה משלם הרבה. תחרות בין החברות תוריד מאד את דמי הניהול. כיום לא ברור גם כמה אתה משלם על המכירה וכמה על השירות (לסוכני הביטוח – ר"ב). הרגולציה צריכה ליצור שקיפות בעניין הזה ואני מקווה שיגיע היום שסוכן הביטוח יקבל מעט מחברת הביטוח אבל יגבה כסף ישירות מהלקוח עבור השירות".

"יש בעיה קשה בענף אם אתה גדול ומאורגן אתה משלם מעט אם אתה יחיד אתה משלם הרבה. תחרות בין החברות תוריד מאד את היקפי העמלות. כיום לא ברורה ההפרדה בין כמה אתה משלם על מכירה וכמה אתה משלם על שירות. זאת רגולציה חשובה שיכולה לשנות את מבנה התמחיר בענף ואני מקווה שיגיע היום שהסוכן יקבל מעט מחברת הביטוח אבל יגבה מהלקוח עבור שירות", הוסיף פוגל.

יונל כהן, קולגה של פוגל שכיהן תחתיו כמנכ"ל מגדל נשא אף הוא דברים בכנס והתייחס לגיל הפרישה "להאריך את גיל הפרישה זה טוב ופותר את בעיית הפנסיה אבל כריבון המדינה צריכה להסתכל לא רק על בעיית הפנסיה אלא גם מה זה עושה לילדים של אותם פנסיונרים שמסיימים תואר בגיל 20 ואין להם עבודה". ביחס לשכר הבכירים אמר כהן כי "ראוי לטפל בשכר של כל בכירי המשק ולא להתעסק רק עם הענף הפיננסי.

אהרון פוגל, צילום: אוראל כהן אהרון פוגל | צילום: אוראל כהן אהרון פוגל, צילום: אוראל כהן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות