אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אברכהן מרחיב את תוכנית ההתייעלות: יפטר עשרות עובדים ממטה שופרסל

אברכהן מרחיב את תוכנית ההתייעלות: יפטר עשרות עובדים ממטה שופרסל

מדובר בין היתר במנהלי סניפים ברחבי הארץ, שיסיימו את תפקידם במסגרת תוכנית פרישה מרצון בה יזכו לפיצויי פרישה מוגדלים. בנוסף שכר חברי ההנהלה יקוצץ ב-5%-110%

02.09.2014, 19:22 | נורית קדוש

למרות שהצהיר עד לאחרונה כי מטה שופרסל מצומצם ואינו מכביד על הוצאות הרשת, הרחיב איציק אברכהן, מנכ"ל שופרסל, את תוכנית ההתייעלות כך שתחול גם על ההנהלה והמטה. במסגרת המהלך, צפוי אברכהן לצמצם את המטה בעשרות עובדים, שיסיימו את תפקידם במסגרת תוכנית פרישה מרצון בה יזכו לפיצויי פרישה מוגדלים.

קראו עוד בכלכליסט

איציק אברכהן איציק אברכהן איציק אברכהן

מדובר בין היתר במנהלי סניפי הרשת ברחבי הארץ. בנוסף, הודיע אברכהן לעובדי המטה המונה כ-500 עובדים כי שכרם של חברי ההנהלה יקוצץ ב-10% ושכרם של שאר עובדי המטה המרוויחים למעלה מ-9,000 שקל יקוצץ ב-5%. מאותם עובדים ייגרעו בנוסף שני ימי חופשה. "שופרסל יצאה בתוכנית עבודה חדשה הכולל מספר מהלכים משמעותיים אשר מטרתם להחזיר את החברה לפסים של צמיחה ולמנוע את המשך השחיקה בתוצאותיה העסקיות", כתב אברכהן לעובדיו.

הקיצוץ האמור מוגבל בשלב זה למשך שנה ואינו צפוי לפגוע בצבירת התנאים הסוציאליים של העובדים בפרק הזמן האמור.

בעוד רשתות פרטיות מתנהלות באמצעות צוות מצומצם של מנהלים, בחלקם בני משפחה של בעלי השליטה, המטה של שופרסל מונה מאות עובדים המכבידים על הוצאות הרשת (מכירה, שיווק, הנהלה וכלליות) שהסתכמו ב- 2.6 מיליארד שקל בשנת 2013. בסיכום 2013, הרוויחו 5 בכירי הרשת כ- 11 מליון שקל בשנה. אברכהן הרוויח בשנה החולפת 3.8 מליון שקל, שלמה זהר המכהן כמשנה למנכ"ל וסמנכ"ל הכספים הרוויח 2 מליון שקל, יהודה קטורזה, סמנכ"ל תפעול ושרשרת אספקה הרוויח 1.8 מליון שקל, אורי קילשטיין סמנכ"ל השיווק והסחר והיועץ המשפטי ערן מאירי הרוויחו 1.6 מליון שקל בשנה כל אחד. קיצוץ שכרם ב- 10% אמור להניב חסכון בגובה 1.1 מליון שקל בשנה, סכום לו יתווסף החסכון מצמצום מספר עובדי המטה והורדת שכרם של הנשארים.

משופרסל נמסר: "במסגרת תוכנית העבודה החדשה הכוללת גם צמצום בהוצאות החברה, הוחלט על הפחתת השכר כמו גם צמצום במספר עובדי המטה אשר יבוצע בהמשך".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

7 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
בעלי המשכורות הגבוהות בשופרסל
האם לא החסרתם כמה אנשים בעלי תפקידים? מה עם רפי ביסקר, האם הוא עובד חינם? למה העובדים הבכירים המרויחים קרוב לשני מיליון ויותר רק 10%, (מהברוטו, שזה רק 5% מהנטו), למה אתם לא 25% לשנה, האם 1.5 מיליון כבר לא מספיק לכם? בושה וכלימה למנהלים בשופרסל, לא פלא שהרווח התיפעולי כל כך נמוך, לא רק מנהלים עם שכר גבוה, אלא גם מנהלים גרועים. לא יעזור כלום אלא רק להחליף את ההנהלה.
צדוק  |  02.09.14
לכל התגובות