אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נדחתה תוכנית הפיילוט להפקת נפט מפצלי שמן בשפלת יהודה צילום: צביקה טישלר

נדחתה תוכנית הפיילוט להפקת נפט מפצלי שמן בשפלת יהודה

13 חברי הוועדה המחוזית ירושלים דחו את התוכנית. עיקר החשש היה פגיעה במקורות מים ובתיירות מקומית

02.09.2014, 19:34 | ליאור גוטמן
הוועדה המחוזית ירושלים החליטה הערב (ג) לדחות את התוכנית להפקת נפט מפצלי שמן בשפלת יהודה. 13 חברי וועדה התנגדו, 2 נמנעו ורק נציג משרד האנרגיה תמך בה.

קראו עוד בכלכליסט

התוכנית לביצוע קידוחי ניסיון למציאת נפט תוכנן על ידי חברת IEI שזכתה לאחרונה באישור לחיפושי נפט ברמת הגולן. התוכנית הייתה להשחיל לקרקע מוטות ברזל שיחוממו לכמה מאות מעלות ובכך יפרידו בין נפט שכלוא לכאורה בשכבות הסלע שם ולאגור אותו לקראת יצוא.

קידוח (ארכיון), צילום: עמית שאבי קידוח (ארכיון) | צילום: עמית שאבי קידוח (ארכיון), צילום: עמית שאבי

עיקר החשש ביחס תוכנית של IEI היה פגיעה במקורות מים ובתיירות מקומית זאת כיוון שהקידוח אמור היה להמשך מספר שנים תוך הפקעת עשרות דונמים עבורו.

מהחברה להגנת הטבע נמסר: "בדיון הארוך היום התברר חד משמעית כי רב הנסתר על הגלוי, כי יש שאלות רבות שנותרו ללא מענה ראוי וכי הנזק בפרויקט עלול להיות גדול הרבה יותר מהתועלת שלו. לאור זאת, אין כל מקום לקידוחי נפט בשפלת יהודה ומדובר בהחלטה אמיצה וראויה של הוועדה".

במהלך הדיון היום הופיע עו"ד דוד שמרון, הנחשב למקורבו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, שמייצג את IEI. שמרון ביקש לאשר את תוכנית הקידוחים כפיילוט ועם התקדמות התוכנית, כלומר לאחר מציאת נפט, יתקיים דיון נוסף, בו יישמעו כל הצדדים, לרבות דעתו של כל מי שנמצא היום בדיון. דעתו כאמור נדחתה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות