אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אמקור של שלומי פוגל והאחים נקש פועלת לגיוס אג"ח פרטי צילום: מיכאל קרמר

בלעדי לכלכליסט

אמקור של שלומי פוגל והאחים נקש פועלת לגיוס אג"ח פרטי

החברה־הבת של קבוצת אמפא מבקשת לגייס 150 מיליון שקל, זאת כדי להרחיב את פעילותה המתמקדת בנדל"ן מניב ולרכוש 18% נוספים ממגדל אלקטרה, שבו היא שותפה עם חברת אלקטרה (50%). את ההנפקה יוביל דיסקונט חיתום

03.09.2014, 07:00 | רחלי בינדמן

חברת הנדל"ן אמקור מקבוצת אמפא נמצאת בתהליכים לבצע הנפקה פרטית של אג"ח לגופים מוסדיים בהיקף של עד 150 מיליון שקל, כך נודע ל"כלכליסט". אמפא נמצאת בבעלות של האחים נקש ושל קבוצת פוגל, שבהובלת שלומי פוגל.

האג"ח קיבלו דירוג A2 עם אופק יציב מטעם מידרוג. הגיוס נובע מרצון של אמקור, המתמחה בהשקעות בנדל"ן מניב, להרחיב את פעילותה בישראל באמצעות רכישת נכסים באזורי ביקוש. זאת לרבות רכישת 18.24% נוספים ממגדל אלקטרה, שב־50% ממנו מחזיקה החברה ושעליו נכתב בדו"ח הדירוג כי הוא "אחד מנכסי הנדל"ן היוקרתיים והחדישים בישראל".

הקרן אמורה להיפרע ב־14 תשלומים חצי שנתיים שווים, החל מאוגוסט 2015 ועד פברואר 2022. תשלום הריבית, שטרם נקבעה, יתבצע מדי חצי שנה. מח"מ ההשקעה עומד על 3.7 שנים. החתם המוביל של ההנפקה הוא חברת דיסקונט חיתום.

אמקור נשלטת על ידי חטיבת הנדל"ן של אמפא ומנהלת נדל"ן בהיקף 98 אלף מ"ר באמצעות ארבעה נכסים בתל אביב ובהרצליה: מגדל אלקטרה, אמפא TLV, סנטרל פארק (CP) ושער הרצליה — פריסקייל (50%). בין השוכרים בנכסים אלה: קופת חולים מכבי, אסותא, גוגל ועוד.

ב־2013 עמד ה־NOI של אמקור (הכנסות מנכסים מניבים, בעיקר דמי ניהול ושכירות) על 62 מיליון שקל, עלייה של 12.5% לעומת 2012. ה־NOI שהחברה חוזה לשנת 2014 הוא 65 מיליון שקל.

ההון העצמי המוחשי (הון המניות בצירוף קרנות הון, יתרת רווח שלא יועדה, הלוואות בעלים נחותות ושטרי הון) עמד, נכון לסוף המחצית הראשונה של 2014, על 401 מיליון שקל, המהווים 36.3% מהמאזן. סכום זה מנטרל הלוואה ודיבידנד שהועברו לבעלי השליטה בסכום של 88 מיליון שקל. עד סוף 2014 יועברו הלוואות בעלים נוספות בגובה 14 מיליון שקל.

על פי אמות המידה הפיננסיות שלהן התחייבה בתנאי האג"ח, ההון העצמי המוחשי לא יפחת מ־150 מיליון שקל, והיחס בין החוב הפיננסי נטו ל־Cap נטו (הון עצמי מוחשי) לא יעלה על 85%. אם היחס יירד ל־80%–85%, המחזיקים יזכו לתוספת ריבית של 0.25%. בכפוף לעמידה באמות מידה אלה, לחברה לא יהיו מגבלות על חלוקת דיבידנד במסגרת תנאי האג"ח.  

שלומי פוגל, צילום: מיכאל קרמר שלומי פוגל | צילום: מיכאל קרמר שלומי פוגל, צילום: מיכאל קרמר

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות