אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המשבר החזיר לבריטניה מחלות מהמאה ה־19

המשבר החזיר לבריטניה מחלות מהמאה ה־19

מאז 2008 חל זינוק של 71% באישפוזים כתוצאה מתת תזונה, שגורמת למחלות דוגמת רככת ודלקת פרקים

02.09.2014, 20:06 | שירות כלכליסט

שילוב בין קיפאון בגובה המשכורות וזינוק במחירי המזון השיב לבריטניה מחלות שכמעט לא תועדו בממלכה מאז התקופה הוויקטוריאנית דוגמת רככת ושיגדון – סוג של דלקת פרקים.

קראו עוד בכלכליסט

אתר האינטרנט של ערוץ CNBC דיווח כי מחקר של הפקולטה לבריאות הציבור (FPH) בבריטניה - גוף שמאגד רופאים ועובדי בריאות בממלכה - פרסם מחקר שקושר בין העלייה בשכיחות המחלות לבין החרפת חוסר הביטחון התזונתי של עניי בריטניה. עורכי המחקר מציינים כי העובדה שמספר גדל והולך של אנשים בבריטניה "אינם יכולים להרשות לעצמם מזון באיכות טובה", הביאה לעלייה בשכיחות מחלות שהיו נפוצות במאה ה־19 בתקופת שלטונה של המלכה ויקטוריה. ההתפרצות המחודשת של המחלות נרשמה בעיקר בערים מנצ'סטר, בירמינגהם ובאזור האיסט אנד בלונדון.

מחלות העבר שבות לתקוף מחלות העבר שבות לתקוף מחלות העבר שבות לתקוף

המרכז למידע רפואי וסוציאלי בבריטניה (HSCIC) פרסם ביולי נתונים ולפיהם חלה עלייה של 19% במספר התושבים שאושפזו בשנה האחרונה בבתי חולים בשל תת־תזונה. בין מאי 2013 לאפריל 2014 התאשפזו בבתי חולים בבריטניה 6,690 בני אדם עם אבחנה ראשונית או שניונית של תת־תזונה, וזאת בהשוואה ל־5,590 בני אדם בתקופה המקבילה אשתקד. בחמש השנים האחרונות חלה עלייה של 71% באשפוזים בבתי חולים בבריטניה בגין תת תזונה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
מי שלא היה עני, בחיים לא יידע למה יש אנשים שאוכלים רק גא'נק. ולא, זו לא עצלנות ולא בורות
1) פירות וירקות הם הרבה יותר יקרים מצי'זבורגר בדולר. כשאתה בחובות וכל פני חשוב לך, אם אתה "מתפנק" על אוכל בריא לא יהיה לך כסף לשכר דירה. בג'אנק אתה גם מקבל יותר קלוריות על כל דולר שאתה מוציא בהשוואה לכל מזון אחר. 2) זמן. זה קל להגיד לאנשים לבשל ולהכין סלט כשאתה עובד עבודה אחת, אבל הרבה אנשים צריכים 2 או שלוש עבודות כדי רק להחזיק את הראש מעל המים. למי שעובד שתי עבודות, וחוזר הביתה כדי לטפל בילדים, אין זמן לקצוץ ירקות או לבשל ספגטי. הוא מחמם TV DINNER כי זה כל מה שהוא יכול להרשות מבחינת זמן וכסף. 4) דלק. אוכל בריא מתקלקל אם לא משתמשים בו. הרבה אנשים עניים עושים את הקניות שלהם במכה אחת כדי לחסוך דלק וזמן. וכשאתה קונה לחודש, אתה קונה אוכל שלא מתקלקל. מה לא מתקלקל? ג'אנק. אוכל בריא וטרי זו פריוילגיה של אנשים שיכולים להרשות לעצמם. אם אתם לא תהיו בסכנה של לאבד את הדירה אם תקנו ירקות ופירות, אתם לא האנשים שהכתבה מדברת עליהם. כמובן שיש עניין של עצלנות וחוסר מודעות אצל הרבה אנשים, אבל אלו הגורמים שמשפיעים על האוכלוסייה מתחת לקו העוני.
יוקו קרית אונו  |  03.09.14
לכל התגובות