אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דירקטוריון צים צפוי לאשר מחר את מינוי אהרון פוגל ליו"ר צילום: אוראל כהן

נחשף בכלכליסט

דירקטוריון צים צפוי לאשר מחר את מינוי אהרון פוגל ליו"ר

ל"כלכליסט" נודע כי דירקטוריון החברה סיכם עם פוגל על מינויו, ומחזיקי האג"ח של החברה נתנו לכך את הסכמתם

02.09.2014, 22:10 | גולן חזני
אהרון פוגל צפוי לשמש כיו"ר חברת הספנות צים: ל"כלכליסט" נודע כי דירקטוריון החברה סיכם עם פוגל על מינויו וכי מחזיקי האג"ח של החברה, שהתנגדו למינויו של המנכ"ל הפורש רפי דניאלי לתפקיד, נתנו את הסכמתם למינוי של פוגל. דירקטוריון צים יתכנס מחר (ד') להצבעה על הבחירה, וככל הנראה יאשר אותה.

קראו עוד בכלכליסט

פוגל שימש כיו"ר חברת הביטוח מגדל ולאחר ששלמה אליהו רכש את השליטה בחברה הוא עזב ועבר לשמש כיו"ר אי.די.בי. מועמדותו של פוגל נחשפה השבוע ב"כלכליסט". האלוף במיל' יואב גלנט סירב להצעה להתמנות.

 , צילום: אוראל כהן צילום: אוראל כהן  , צילום: אוראל כהן

על פי התקנון החדש שגובש לצים לאחר אישור הסדר החוב בחודש יוני, על היו"ר להתמנות באישור רוב מקרב שמונה חברי הדירקטוריון שכוללים שני נציגים של החברה לישראל - דניאלי וד"ר יואב זבה. צים הייתה עד לאחרונה בשליטת החברה לישראל, והסדר החוב המורכב גרם להורדת היקף אחזקותיה של החברה לישראל בה ל-32%.

החברה לישראל רצתה למנות תחילה את דניאלי לתפקיד היו"ר אך נציגות מחזיקי האג"ח הכוללת את קרנות הפנסיה הותיקות עמיתים, כלל ומגדל הטילו וטו על המינוי כשאיימו לפוצץ את ההסדר אם המינוי יאושר - זאת בטענה כי דניאלי נחשב "איש של החברה לישראל" ועל רקע העובדה כי תחת ניהולו הגיעה צים למצוקה הפיננסית שגררה את הצורך בהסדר חוב.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות