אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מבחני ריסוק חדשים: ניסאן מאכזבת, מרצדס מצטיינת

מבחני ריסוק חדשים: ניסאן מאכזבת, מרצדס מצטיינת

חלק מהדגמים שהשתתפו במבחן זכו לציונים נמוכים של שלושה כוכבי ריסוק מתוך חמישה, ציון שלא נראה זה זמן רב ברכבים שבוחן הארגון

03.09.2014, 12:35 | תומר הדר

ארגון הבטיחות האירופי EURONCAP מפרסם היום את תוצאי מבחני הריסוק שנערכו למספר דגמים חדשים המיועדים להגיע גם לישראל. במפתיע, חלק מן הדגמים שהשתתפו במבחן הריסוק זכו לציונים נמוכים של שלושה כוכבי ריסוק מתוך חמישה, ציון שלא נראה זה זמן רב ברכבים שבוחן הארגון.

טויוטה אייגו. ציון בטיחות סביר טויוטה אייגו. ציון בטיחות סביר טויוטה אייגו. ציון בטיחות סביר

על פי תוצאות המבחן, רכב הכביש שטח מרצדס GLA ששיווקו בישראל החל רק לאחרונה, זכה לציון בטיחות מלא של חמישה כוכבים מתוך חמישה. אלא שרכב השטח של מרצדס הוא היחיד שזכה לציון המלא. על פי תוצאות מבחני הריסוק, טויוטה אייגו, ששיווקה בישראל יחל בחודשים הקרובים קיבלה ארבעה כוכבי בטיחות מתוך חמישה. על פי פרסומי הארגון, במבחן הריסוק נרשמה הגנה טובה לאזור הירכיים והברכיים של בובות הריסוק, אך מוט ההגה עלול לגרום לפגיעה בזמן תאונה. גם רנו טוויזי החדה קיבלה ארבעה כוכבים מתוך חמישה, כאשר לפי ממצאי ה-EURONCAP, במבחן הריסוק צוין שלוח המחוונים לא היווה סכנה לבובה, אך מערכת הדוושות עלולה לגרום לפגיעה ברגלי הבובה.

ארבעת הכוכבים שקיבלו הטויוטה והרנו עדיין נחשבים לציון בטיחות סביר, אך במבחן השתתפו גם רכבים שקיבלו שלושה כוכבים מתוך חמישה, ציון הנחשב נמוך למדי במונחי רכבים מודרניים. כך, סיטרואן ברלינגו זכתה לציון של שלושה כוכבים מתוך חמישה, לאחר שברכב שהשתתף במבחן נרשם סיכון לפגיעה בבובת הנהג על ידי מוט ההגה. בנוסף, על פי תוצאות המבחן שנערך לברלינגו, לא בוצע מבחן ריסוק צידי מאחר שדגם המבחן לא צויד בכריות אוויר צידיות, המוצעות באירופה כאופציה בלבד. במבחן השתתף גם רכב חשמלי: ניסאן NV200 בגרסת ה-E החשמלית. הניסאן זכה אף הוא לציון נמוך של שלושה כוכבים מתוך חמישה לאחר שחלקו התחתון של ההגה גרם נזק לבובת הריסוק. בנוסף, במבחן ריסוק צידי נפגע חזה בובת הריסוק.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות