אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תוך חודש: קרן פימי בניהול דוידי כבר מורווחת 60% על ההשקעה במגל צילום: יונתן בלום

תוך חודש: קרן פימי בניהול דוידי כבר מורווחת 60% על ההשקעה במגל

זאת בעקבות זינוק חד במחיר המניה בניו יורק לאחר שהחברה הציגה רובוט חדש המתריע בפני חדירות מגדרות. המנכ"ל: "מדובר ברובוט שעושה סיור עצמאי סביב האתר ומגלה נסיונות חדירה ותופעות חריגות"

03.09.2014, 17:23 | ניר צליק
מגל מערכות ביטחון, שלאחרונה קיבלה השקעה משמעותית מקרן פימי, מרכזת עניין רב במסחר בניו יורק על רקע שחרור רובוט חדש המתריע בפני חדירות מגדרות. הנסיקה מתרחשת גם יום לפני פרסום הדו"חות כאשר ייתכן כי המשקיעים מעריכים כי התוצאות הרבעוניות של החברה יהיו חזקות.  

קראו עוד בכלכליסט

בשיחה עם "כלכליסט", אמר מנכ"ל החברה, איתן לבנה כי "זה מוצר חדשני שאין כמוהו בעולם. מדובר ברובוט שעושה סיור עצמאי ואוטומטי סביב האתר ומגלה נסיונות חדירה ותופעות חריגות, אם יש קרע בגדר או אם יש חפץ חשוד בטווח של מעל לעשרה מטרים. בנוסף, אם מישהו מתקרב לגדר הוא יודע לעצור מול האדם, להעביר אליו תקשורת ואף לירות כלפיו גז מדמיע אם צריך".

"הכל מנוהל דרך חדר הבקרה. הדבר הלא פחות חשוב הוא שיש לו תחנת טעינה אוטמוטית, כאשר אחרי כ-4-5 שעות הוא מטעין את עצמו ומחליף מצבר. הרובוט עצמו יודע לכסות כ-1,000 מטר בזמן תגובה סביר. אם יש באתר שמור צוות ששומר פיזית, אתה יכול את מרביתו לשחרר ולהשאיר רק צוות תגובה ולא צריך אנשים שיסיירו על הגדר", אומר לבנה.

"להערכתנו, בחישוב של אתר מייצג, זה מייצר החזר על ההשקעה תוך 12-18 חודש. העלות של הרובוט תלויה באתר ובאמצעים שהוא יהיה מצוייד בו", סיכם לבנה.

גדר (ארכיון), צילום: שאול גולן גדר (ארכיון) | צילום: שאול גולן גדר (ארכיון), צילום: שאול גולן

 

ישי דוידי כבר מורווח 60% על ההשקעה

לפני כחודש נכנסה קרן פימי להשקעה בחברה. הקרן בניהולו של ישי דוידי, רכשה את השליטה במגל (40%) תמורת 22.6 מיליון דולר מנתן קירש. הרכישה עצמה נעשתה לפי מחיר של 3.5 דולר, דיסקאונט של כ-7% על מחיר המניה יום לפני סגירת העסקה – 3.74 דולרים. קירש נשאר עם אחזקה של 4% במניות מגל. כרגע נסחרת מגל לפי מחיר של 5.6 דולר למניה, כך שהקרן מורווחת כ-60% על השקעתה תוך חודש.

מגל פועלת בשלושה מגזרים, פיתוח וייצור מוצרים המשמשים במערכות חכמות להגנה היקפית, בין השאר: חיישנים, מערכות שליטה ובקרה ממוחשבות ותוכנה ייעודית, ביצוע פרויקטים של תכנון ובנייה של מערכי אבטחה היקפית לאתרים רגישים ופיתוח ומכירה של מערכות להגנת אתרים רגישים מפני מתקפות "סייבר".

מגל הוקמה בשנת 1965 כחטיבה בתעשייה האווירית. החברה הופרטה ובשנת 1993 הונפקה בנסדא"ק. החברה מעסיקה כיום כ-310 עובדים, מתוכם כ-150 במטה החברה ביהוד והשאר ברחבי העולם בחברות הבנות בקנדה, ארה"ב ומדינות נוספות באירופה ודרום אמריקה.

בשנת 2010 היתה החברה נתונה בקרב שליטה כאשר שלוש קרנות אמריקאיות ביקשו להדיח את מנכ"ל החברה, כמו גם את יו"ר החברה, יעקב פרי, אולם בסופו של דבר נותר אז פרי בראש החברה.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות