אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האדם העשיר ביותר בצרפת יוותר על אחזקתו בהרמס אינטרנשיונל צילום: אי פי אי

האדם העשיר ביותר בצרפת יוותר על אחזקתו בהרמס אינטרנשיונל

ברנרד ארנו יוותר על אחזקתו ביצרנית מוצרי היוקרה בשווי 7.5 מיליארד דולר וזאת לאחר מאבק משפטי ממושך

03.09.2014, 19:15 | בלומברג

ברנרד ארנו, האדם העשיר ביותר בצרפת, יוותר על אחזקתו בשווי 7.5 מיליארד דולר ביצרנית מוצרי היוקרה הרמס אינטרנשיונל, זאת לאחר מאבק משפטי ממושך.

על פי ההסדר שיזם בית המשפט בפריס, חברת LVMH מואט הנסי לואי ויטון, תחלק את האחזקה בגובה 23% שלה בקרב בעלי המניות והמשקיעים המוסדיים, זאת ארבע שנים לאחר שחברת מוצרי היוקרה הגדולה בעולם, החלה לבנות את האחזקה מבלי ליידע את הרמס.

ההכרזה מסמלת "את סופו של המצור", הגיב לוקה סולקה, אנליסט ב-BNP פאריבה. כריסטיאן דיור, בעלת המניות העיקרית של LMVH, תחלק את המניות למשקיעים שלה. דיור ו-LMVH הסכימו לא לרכוש עוד מניות של הרמס בחמש השנים הבאות.

תצוגת אופנה של הרמס, צילום: MCT תצוגת אופנה של הרמס | צילום: MCT תצוגת אופנה של הרמס, צילום: MCT

הרמס נקלעה למחלוקת עם LVMH סביב האחזקה, שהצטברה באמצעות המרות מניות. המהלך הוביל את צאצאיו של המייסד, אמיל הרמס, לאגד את המניות שלהם בתוך חברת אחזקות על מנת להגן עליה מהשתלטות מלאה, במקביל הם פצחו בצעדים משפטיים בדרישה שארנו יפחית את האחזקה.

הדילול של המניה, שאמור להסתיים עד ה-20 בדצמבר, יותיר את חברת האחזקות של משפחתו של ארנו, גרופ ארנו, עם אחזקה של 8.5%. בהצהרה שפרסמה LVMH נמסר כי אקסל דומא (44), מנכ"ל הרמס וארנו (65) "הביעו סיפוק מכך שהיחסים בין שתי הקבוצות תוקנו".

דובר של LVMH הדגיש כי ההסכם מסיים את כל התביעות המשפטיות שהוגשו בין הרמס, והיצרנית של שמפניית קרוג. לדבריו, ההשקעה הייתה מלכתחילה פיננסית וזמנית בלבד. הרמס נחשבת לגולת הכותרת של תעשיית מוצרי היוקרה, בזכות פריטים ידועים כמו תיקי בירקין, שעולים 10 אלף דולר וצעיפי צמר ב-690 דולר. "המהלך הזה הוא גירושים שמשמחים את כולם, מלבד בעלי המניות של הרמס", הוסיף מריו אורטלי, אנליסט בסטנפורד סי. ברנשטיין בלונדון.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות