אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
IDC: הפאבלטים ממריאים בשוק המובייל

IDC: הפאבלטים ממריאים בשוק המובייל

להערכת חברת המחקר, הציבור אוהב סמארטפונים מגודלים בעלי מסך של 5.5 אינץ' ומעלה יותר מכל תצורת מובייל אחרת; השנה מכירותיהם יעקפו את אלה של המחשבים הניידים ובשנה הבאה - גם את של הטאבלטים

04.09.2014, 11:37 | עומר כביר
מחשב נייד? טאבלט? הציבור דווקא מעדיף פאבלט. לפי דו"ח של חברת המחקר IDC, כבר השנה צפויות מכירות הפאבלטים לעבור את אלו של מחשבים ניידים, בשנה הבאה הן יהיו גבוהות יותר מאלו של טאבלטים.

מספר משלוחי הפאבלטים (שמוגדרים לפי IDC כסמארטפונים עם מסך של בין 5.5 ל-7 אינץ') צפוי לעמוד השנה של 174.9 מילין יחידות (9.8% מהשוק וזינוק של 209.6% לעומת 2013). מנגד, משלוחי המחשבים האישיים יעמדו של 170 מיליון יחידות בלבד (9.5% מהשוק וירידה של 4.7%).

פאבלט הגלקסי W של סמסונג פאבלט הגלקסי W של סמסונג פאבלט הגלקסי W של סמסונג

מכירות הטאבלטים והמחשבים ההיברידיים אמנם יעמדו השנה של 233.1 מיליון יחידות (13% מהשוק, עלייה מינורית של 6.5%), אך להערכת IDC ההתפוצצות של קטגוריית הטאבלטים צפויה לשנות את התמונה במהלך 2015. לפי נתוני החברה, בשנה הבא יגדלו משלוחי הטאבלטים ביותר מ-81% ויעמדו על יותר מ-318 מיליון יחידות, בעוד משלוחי הטאבלטים יישארו כמעט ללא שינוי.

לטענת IDC, הזינוק במשלוחי הפאבלטים הוא הסיבה הישירה להאטה במכירות הטאבלטים, של אצל אפל וסמסונג אף הפכה לירידה, והדבר מורגש בעיקר בטאבלטים בגודל 7 אינץ'.

הכניסה הצפויה של אפל לתחום הפאבלטים בשבוע הבא צפויה לתת לתחום זינוק נוסף. “עם ההצטרפות הצפויה של אפל, אנחנו מעריכים שיותר תשומת לב תרוכז בפאבלטים ושמסכים גדולים יהפכו לנורמה החדשה", אמרה מליס צ'ו, מנהלת מחקר בכירה ב-IDC בהודעה לעיתונות.

הערכה לא זהירה במיוחד

בתחזית לחמש השנים הקרובות מעריכה IDC כי הפאבלטים יהוו את עיקר הצמיחה בשוק המחשוב והמובייל, עם גידול חמש שנתי של כמעט 240% לעומת 2014. זאת, בשעה שהסמארטפונים יגדלו בכ-16% בלבד והטאבלטים בכ-30%, בעוד משלוחי המחשבים הניידים יצנחו בכ-9%.

עם זאת, ניסיון העבר מלמד שתחזיות מסוג זה הן בעייתיות מאוד ולעיתים קרובות נידונות לכישלון, מכיוון שאינן מצליחות לחזות מגמות וקטגוריות מוצר חדשות בעלי פוטנציאל מהפכני. למשל, קטגוריית המחשוב הלביש שלה אין זכר כלל בדו”ח זה, או דו"ח של IDC מלפני שנה בדיוק שבו אין כלל זכר לפאבלטים, ובתחזית החמש שנתית משלוח המחשבים הניידים נמצאים בעלייה וקצב הגידול החמש שנתי של משלוחי הטאבלטים והסמארטפונים עומד על 78.9% ו-71.1%.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות