אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אחרי הערת עסק חי: דירוג האשראי של קרדן אן.וי יורד ל-CC צילום: עמית שעל

אחרי הערת עסק חי: דירוג האשראי של קרדן אן.וי יורד ל-CC

כך לפי חברת הדירוג S&P מעלות; חברת האחזקות תידרש לפרוע בחודשים הקרובים הלוואה לבנק דיסקונט ולמחזיקי אג"ח בשווי של 128 מיליון יורו; אי-עמידה בזמנים עלולה להפוך אותה לחדלת פירעון; החוב הפיננסי הכולל של קרדן - 373 מיליון יורו

04.09.2014, 20:36 | יניב רחימי
שלושה ימים אחרי שרואי החשבון של קרדן אן.וי הצמידו לדו"חותיה הכספיים הערת עסק חי, חברת הדירוג S&P מעלות הורידה היום (ה') את דירוג האשראי של חברת האחזקות מרמה של B לרמה של CC עם תחזית דירוג שלילית.

במעלות מציינים את ה"משימה המאתגרת במיוחד" כלשונם למכירת נכסים לא סחירים בשים לב לקוצר הזמן עד לפירעונות החוב הקבועים לחודשים דצמבר 2014 ו-פברואר 2015.

מנכ"ל קרדן אן.וי, שוקי אורן, צילום: עמית שעל מנכ"ל קרדן אן.וי, שוקי אורן | צילום: עמית שעל מנכ"ל קרדן אן.וי, שוקי אורן, צילום: עמית שעל

קרדן אן.וי נדרשת לפרוע בחודשים הקרובים הלוואה לבנק דיסקונט וחוב למחזיקי האג"ח בסכום מצטבר של 128 מיליון יורו ובמעלות חוששים מסיכון אי-ביצוע בזמן (execution risk) שאם יתממש יהפוך את החברה שבשליטת יוסף גרינפלד ואבנר שנור לחדלת פירעון.

בהתייחס להערת העסק החי שהתווספה לראשונה לדו"חות הכספיים של קרדן אן.וי לרבעון השני של 2014 ופורסמו בתחילת השבוע, מביעים במעלות חשש מכך שהכללת ההערה בדו"חות של קרדן אן.וי עשויה להיות זרז להתפתחויות בלתי צפויות שעלולות להוביל את החברה לכשל פירעון.

דירוג האשראי של קרדן אן.וי ירד לרמה של D, אם החברה לא תעמוד בהחזרי החוב על פי לוח הסילוקין הנוכחי, גם אם אי העמידה בתשלומים תעשה בעקבות הסכמה עם הנושים במסגרת הסדר חוב.

החוב הפיננסי של קרדן אן.וי מסתכם ב-373 מיליון יורו, שכחלקו הארי מיוחס למחזיקי האג"ח להם חייבת החברה 340 מיליון יורו והיתרה בסכום של 33 מיליון יורו היא הלוואה מבנק דיסקונט, שבניגוד למחזיקי האג"ח, נהנה משיעבוד על נכסים של קרדן אן.וי. אגרות החוב של קרדן אן.וי נסחרות בתשואה של

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות