אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יונה ויזנטל: "כל עוד אני ברשות השידור, ערוץ 1 לא יעשה תוכניות ריאליטי" צילום: רמי זרנגר

יונה ויזנטל: "כל עוד אני ברשות השידור, ערוץ 1 לא יעשה תוכניות ריאליטי"

העורך הראשי החדש של רשות השידור בהתבטאות פומבית ראשונה מאז נכנס לתפקידו: "לא פשוט לנהל 1,600 עובדים שיודעים שהם הולכים הביתה"

04.09.2014, 20:56 | אופיר דור

"אין מניעה משפטית שאהיה המנכ"ל הראשון של תאגיד השידור הציבורי החדש. כבר אמרתי שאני מעוניין בתפקיד אבל אין שום ודאות שאני אקבל אותו", כך אמר יונה ויזנטל, העורך הראשי של רשות השידור, בהתבטאות פומבית ראשונה מאז שנכנס לתפקידו. ויזנטל פרס את תוכניותיו לרשות השידור בכנס של איגוד המפיקים שנערך הערב (ה') בתל אביב.

קראו עוד בכלכליסט

ויזנטל נבחר לתפקידו על ידי כונס הנכסים הראשי (הכנ"ר) בחודש שעבר, לאחר שחוק השידור הציבורי החדש נכנס לתוקפו. הוא יכהן בתפקיד עד לסגירת רשות השידור בשנה הבאה, כאשר במקביל בתקופה הקרובה תחל ועדת איתור בהליכים למינוי המנכ"ל הראשון לתאגיד השידור הציבורי שיוקם. ויזנטל, כאמור, מתכוון להתמודד גם על תפקיד זה.

 , צילום: עמית שאבי צילום: עמית שאבי  , צילום: עמית שאבי

ויזנטל התייחס בדבריו לקשיים בניהול רשות השידור. "לא פשוט שיש 1,600 עובדים שבאים כל יום לעבודה עם פתק של פג תוקף על הגב ויודעים שהם הולכים הביתה כנראה עוד חצי שנה או תשעה חודשים", אמר ויזנטל. "חוץ מזה שהסיטואציה שמצאתי היא שהמדפים ברשות השידור כמעט ריקים ואין הרבה מה לשדר בערוץ 1".

ויזנטל חשף מספר שינויים שהוא מתכוון ליישם ברשות השידור, כמו העברת ניהול מכירת זכויות השידור של התוכניות לחו"ל לידי מפיקים חיצוניים. בשוק הטלוויזיה המסחרית גופי השידור לוקחים לעצמם במקרים רבים את ניהול מכירת הזכויות בחו"ל. "זה משהו שנורא קל לי להגיד עכשיו שאני לא ב-yes", אמר ויזנטל שעזב רק לאחרונה את תפקיד סמנכ"ל התוכן בחברת הלוויין.

"כל עוד אני ברשות השידור, ערוץ 1 לא יעשה תוכניות ריאליטי", אמר ויזנטל. לדבריו, "קהל היעד שאנחנו מכוונים אליו כעת הוא קהל צעיר של בני נוער, חיילים וצפונה. אנחנו רוצים להרחיב את מספר הצופים בערוץ".

ויזנטל קרא למפיקים להגיש הצעות לתוכנית בידור וסאטירה שתשודר בערוץ 1 בימי שישי בערב, כמו גם לתוכנית בישול שתשודר ביום שישי ב-19:00 בערב ולשלוש דרמות ושלוש דרמות קומיות חדשות. "אנחנו מחפשים דברים שיש להם פוטנציאל לעונה שנייה", אמר ויזנטל.

באב"ד: "מנסים לפתור את כשל השוק"

עוד קודם הופיע בכנס שי באב"ד, מנכ"ל הרשות השנייה, שעומד במרכז מהפכה נוספת בשוק התקשורת של הפיצול המתוכנן של ערוץ 2 באפריל הקרוב. באב"ד התייחס לסיבות שהובילו להחלטה להקדים את הפיצול של רשת וקשת. לדבריו, "ב-10 השנים האחרונות מאז עלה ערוץ 10 לאוויר, גופי השידור נמצאים במצב של דימום מתמשך . אנחנו מנסים לפתור את כשל השוק שהתוצאה שלו היא שהשחקנים מפסידים כסף. השבירה של המונופול של ערוץ 2 תעשה רק טוב לתעשייה ותיצור שני שחקנים חזקים יותר".

 

 

שי באב"ד שי באב"ד שי באב"ד

באב"ד התייחס להאשמות על כך שהרפורמה המתוכננת מובילה בעצם לסגירת ערוץ 10. "האמת היא שאני מהצופים הנלהבים של ערוץ 10 ורצועת האקטואליה הלילית של הערוץ היא הדבר היחידי שאני רואה בטלוויזיה", אמר באב"ד. "אנחנו עדיין לא יודעים באיזה קונסטלציה השוק יסתדר ובחודשים הקרובים נראה ככל הנראה ניסיונות להתכנסות ומיזוגים בין זכייניות ערוץ 2 לערוץ 10".

לצד זה הוא רמז בעקיפין כי הוא מתנגד לבקשת ערוץ 10 לקבל הארכה של המכרז שלו מעבר לסוף השנה. "אני מתנגד לתת זיכיון ללא מכרז", אמר באב"ד. לדברי מנכ"ל הרשות השנייה, הוא מתכוון למנוע מצב שבו רק ערוץ 2 יפעל בשוק הטלוויזיה המסחרית מינואר הקרוב, אז ערוץ 10 עלול להיסגר אם לא ימצא משקיע, ועד לפיצול לשני ערוצים באפריל. "בכל מקרה ערוץ 2 לא יהיה לבד", אמר באב"ד שלא הסביר כיצד הוא יעשה זאת.

הכנס כולו עמד בסימן משבר בשוק ההפקה העצמאית בישראל, ויו"ר איגוד המפיקים אסף אמיר יצא בהתקפה על קשת ורשת. "נערכת מערכה של ממש לחיסול ההפקה העצמאית. קשת ורשת הבינו שיש תקרת זכוכית לרווחים שלהן מפרסום והן מנסות להגדיל את ההכנסות על ידי השתלטות על זכויות היוצרים כך שהן גם הופכות למפיקות ולמפיצות של התכנים", אמר אמיר.

אמיר התייחס לחשיפת "כלכליסט" השבוע כי קשת מבקשת להגדיל את אחוז ההפקות שהיא מבצעת בעצמה במסגרת המעבר לרישיון עצמאי. "החשש הוא שתוכניות הריאליטי יהפכו להפקה המקומית שמבוצעת בערוץ 2", אמר אמיר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות