אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המשקיעים הזרים מגדילים השקעותיהם באג"ח ממשלתיות: השקיעו 1.2 מיליארד באוגוסט צילום: רויטרס

המשקיעים הזרים מגדילים השקעותיהם באג"ח ממשלתיות: השקיעו 1.2 מיליארד באוגוסט

בחודש יולי השקיעו תושבי החוץ בשוק האג"ח הממשלתיות בארץ סכום נטו של כ-100 מיליון דולר; על פי הלמ"ס גם המניות הישראליות זוכות להתעניינות המשקיעים הזרים

07.09.2014, 14:21 | אמנון אטד

המשקיעים הזרים ממשיכים להגדיל במידה ניכרת את היקף השקעותיהם באגרות חוב ממשלתיות. מנתונים ראשוניים של בנק ישראל לחודש אוגוסט מתברר כי תושבי חוץ השקיעו בחודש זה סכום נטו (עודף השקעות חדשות על מימושים) של כ-1.2 מיליארד דולר באגרות חוב ממשלתיות, וסכום נוסף של כ-650 מיליון דולר באגרות מלווה קצר מועד (מק"מ) שמנפיק בנק ישראל.

קראו עוד בכלכליסט

בחודש יולי השקיעו תושבי חוץ בשוק האג"ח הממשלתיות הנסחרות בבורסה בארץ סכום נטו של כ-100 מיליון דולר, וזאת בהמשך להשקעות נטו של כ-770 מיליון דולר שבוצעו על ידם באפיק השקעות זה בארבעת החודשים הקודמים מרץ-מאי. יחד עם זאת, באגרות החוב של ממשלת ישראל הנסחרות בבורסות בחו"ל נרשמו ביולי פירעונות נטו בהיקף של כ-390 מיליון דולר. הסכומים הגדולים יחסית שמשקיעים תושבי חוץ בחודשים האחרונים באג"ח ממשלתיות בולטים במיוחד על רקע המימושים הגדולים שבוצעו על ידם בשוק זה בשנה שעברה, שהסתכמו בסכום נטו כולל של כ- 2.1 מיליארד דולר.

גם המניות הישראליות קורצות למשקיעים הזרים

מנתונים שמפרסמת היום (א') החטיבה למידע ולסטטיסטיקה של בנק ישראל מתברר עוד כי המשקיעים הזרים ממשיכים להשקיע גם במניות ישראליות. בחודש יולי השקיעו תושבי חוץ במניות הנסחרות בבורסה בתל-אביב סכום נטו של כ-150 מיליון דולר, ואילו במניות ישראליות הנסחרות בבורסות בחו"ל השקיעו המשקיעים הזרים בחודש זה סכום נטו גדול אף יותר של כ-270 מיליון דולר.

ההשקעות הישירות נטו (השקעות שלא באמצעות רכישת מניות בבורסה) של תושבי חוץ בישראל באמצעות מערכת הבנקאות הסתכמו בחודש יולי בכ- 670 מיליון דולר, ועיקר הפעילות שלהם התמקדה הפעם בענף ההייטק.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות