אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אתר Reddit מגייס 50 מיליון דולר לפי שווי של חצי מיליארד

אתר Reddit מגייס 50 מיליון דולר לפי שווי של חצי מיליארד

האתר, שנחשב לנקודת החשיפה הראשונה לחדשות ותכנים ויראליים רבים, נהנה מ-133 מיליון מבקרים בחודש. את סבב הגיוס הובילו קרנות חזקות כאנדריסן-הורוביץ וסקויה

08.09.2014, 11:41 | עומר כביר
אתר החדשות בדירוג הגולשים רדיט (reddit) עתיד להשלים בימים הקרובים סבב גיוס של 50 מיליון דולר לפי שווי של חצי מיליארד דולר - כך מדווח אתר חדשות הטכנולוגיה re/code.

קראו עוד בכלכליסט

בין המשקיעים צפויים להימנות קרנות ההשקעות המובילות אנדריסן-הורוביץ וסקויה קפיטל וגורמים שקשורים ל-Y Combinator, אינקובטור הסטארט-אפים שבו החל רדיט את דרכו ב-2005. בעלת המניות הגדולה ביותר ברדיט כיום היא Advance Publications, החברה האם של מו"לית המגזינים קונדה-נאסט, שקנתה את האתר ב-2006 ושב-2011 הפרידה אותו לכדי חברה עצמאית.

תמונה שפרסם ביל גייטס ברדיט תמונה שפרסם ביל גייטס ברדיט תמונה שפרסם ביל גייטס ברדיט

רדיט נחשב מזה כמה שנים לאחד האתרים החמים ברשת ולנקודת פריצה ראשונית של סיפורים חדשותיים רבים. הפעילות באתר מתבססת כולה על תוכן שגולשים יוצרים או משתפים, לרוב תמונות או לינקים - ושמקודמים על ידי גולשים אחרים. לאתר יש 133 מיליון מבקרים בחודש איך השפעתו גדולה הרבה יותר ואתרי חדשות רבים, דוגמת באזפיד, מסתמכים עליו כמקור לסיפורים. תמונות הסלבריטאיות שהודלפו מ-iCloud, לדוגמה, אמנם פורסמו ראשונה בצורה פומבית באתר הפורומים פורצ'אן, אבל היה זה הפרסום ותשומת הלב שלה זכו ברדיט שהביא אותן לידיעתם של מרבית כלי התקשורת הגדולים.

פרסום זה עורר לא מעט ביקורת שלילית כלפי האתר, ובסוף השבוע נאלץ רדיט לסגור פורום ששימש לשיתוף התמונות, שגניבתן מחשבונות הסלביות הינה, כמובן, עבירה פלילית לכל דבר. עם זאת, מנכ"ל רדיט אישאן וונג אמר שאין בכוונת החברה לשנות את המדיניות לפיה גולשים יכולים לפרסם תכנים ללא סינון ראשוני.

ואולם, הבעיה העיקרית של רדיט הינה שנכון להיום, כמעט עשור אחרי הקמתו, אין לאתר הכנסות משמעותיות או מודל עסקי ברור. באתר אין פרסומות והוא לא מפעיל מודל של מתן שירותי פרימיום בתשלום. גיוס הכספים הנוכחי הינה איתות ברור שסוגיה צפויה להשתנות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות