אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הטכנאי הדיגיטלי: קסדת הבטיחות החכמה של Daqri

הטכנאי הדיגיטלי: קסדת הבטיחות החכמה של Daqri

הקסדה תאפשר להציג לפועלים, טכנאים, מהנדסי בניין ואדריכלים מידע חשוב על גבי שדה הראייה. לדוגמה, טכנאי שמסתכל על מכונה יוכל לקבל פרטים טכניים עליה או סימון וירטואלי של רכיבים מקולקלים. הקסדה גם תציג נקודות תורפה בטיחותיות

09.09.2014, 11:13 | הראל עילם

חברת Daqri האמריקאית חשפה קסדת בטיחות חכמה שמיועדת לפועלים, מהנדסים, בנאים וארכיטקטים ומסוגלת להציג להם מידע קריטי בזמן אמת. כך למשל, הקסדה מסוגלת לסמן לחשמלאי שנכנס לבניין את המסלול לתיבת כוח שנפגמה, או להראות לשיפוצניק את האזורים החלשים בקיר ואת הנקודות המסוכנות במבנה.

קראו עוד בכלכליסט

הקסדה כוללת מערך שלם של חיישנים וארבע מצלמות, שיאפשרו ניווט בסביבות חשוכות, אפופות עשן ואובך. המידע לא מוצג על זכוכית המגן עצמה אלא על זוג מסכים קטנים ושקופים שיכולים לרדת מתוך הקסדה לתוך שדה הראייה של המשתמש.

הממשק מבוסס מציאות רבודה ומסוגל לסמן עבור המשתמש אוביקטים בצבע מסוים, או להציג עליהם מידע. החברה פיתחה כלים שיכולים לאפשר לכל חברה להוסיף עצמים למערכת הזיהוי - כך למשל, חברה שמייצרת ציוד הנדסי תוכל להוסיף שכבות מידע שרלוונטיות למוצרים חדשים שלה. בנוסף, הקסדה תוכל לסמן רכיבים שזוהו כמקולקלים במכשירים שונים.

הקסדה גם מסוגלת להציג תפריט אינטראקטיבי שיכול להסתנכרן עם סמארטפונים ושעונים חכמים. בצורה זו, יוכלו חברות לסמן לטכנאים ועובדי שטח אחרים נקודות תורפה בטיחותיות, להציג את מיקומו של הציוד שמצריך טיפול ועוד. החברה טוענת כי הקסדה יכולה להכפיל את תפוקת העובדים ולשפר את בטיחות העבודה. בנוסף, הקסדה גם מצלמת את סביבותיה, לצורך תיעוד וזיכרון ארגוני. הקסדה צפויה לצאת לשוק בחודש הבא במחיר שטרם פורסם.

הקסדה החכמה - מהפכה בתחום פעילות השטח הקסדה החכמה - מהפכה בתחום פעילות השטח הקסדה החכמה - מהפכה בתחום פעילות השטח

ישנם כיום מספר פתרונות דומים בשוק - חברת מוטורולה סולושנס פיתחה קסדה שמיועדת למכבי אש ומסוגלת להציג על זכוכית המגן מידע על מיקום האש. פיתוח אחר מאוניברסיטת שפילד בבריטניה שגם מיועד למכבי אש משתמש במערך חיישני אולטרה-סאונד כדי למפות את האזור ולסייע למשתמש לנווט גם בתנאי חושך מלאים. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות