אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בעלי המניות ב-EGRE אישרו רכישת מלון במנהטן בשווי 360 מיליון שקל

בעלי המניות ב-EGRE אישרו רכישת מלון במנהטן בשווי 360 מיליון שקל

חלקה של חברת הנדל"ן הישראלית ברכישה, שבוצעה יחד עם שותף אמריקאי, גבוה בהרבה משווי השוק שלה - 73 מיליון שקל; בית המלון ממוקם ברובע סוהו וכולל 260 חדרים, אולמות כנסים ומסעדה

08.09.2014, 19:50 | אורן פרוינד

חצי שנה לאחר שרכשו אלכס ספיר ורותם רוזן את השליטה בחברת הנדל"ן EGRE מידי שאול אלוביץ' ומשפחת ויל, רוקמים השניים עסקה גדולה לרכישת מלון יוקרה במנהטן ניו יורק בהיקף של 205 מיליון דולר. בעלי המניות של EGRE אישרו הבוקר (ב') עסקת בעלי עניין לרכישת המלון ביחד עם שותף אמריקאי (ג'רארד גז) בחלקים שווים, כך שחלקה של EGRE בעסקה צפוי להסתכם בכ-102.5 מיליון דולר (כ-360 מיליון שקל) הרבה מעבר לשוויה בשוק (73 מיליון שקל) ולהונה העצמי המסתכם בכ-55 מיליון שקל נכון להיום.

העסקה, שנחתמה בחודש יוני, הייתה זקוקה לאישור האסיפה הכללית כיוון שמי שחתם עליה הם בעלי השליטה בחברה (רוזן וספיר) באמצעות חברה פרטית שלהם ASRR, החברה דרכה הם שולטים (82%) ב-EGRE. במועד ההסכם הראשוני שנחתם ביוני האחרון, העניקה ASRR לחברה הבת שלה EGRE אופציה להיכנס בנעליה לצורך ביצוע העסקה וכעת החליטה האסיפה הכללית, הכוללת בין היתר את קרנות הנאמנות של ילין לפידות ומיטב-דש, לממש את האופציה. העסקה עצמה צפויה להיחתם סופית רק לאחר ש EGRE תמצא קורות מימון לצורך השלמתה.

מלון מונדריאן ברובע סוהו שבמנהטן מלון מונדריאן ברובע סוהו שבמנהטן מלון מונדריאן ברובע סוהו שבמנהטן

בית המלון מונדריאן ממוקם בין הרחובות קרוסבי ולאפייט במנהטן, אשר ברובע סוהו בניו יורק, ומכיל כ-260 חדרים, וכן אולמות כנסים ואירועים, ומסעדה. לצורך העסקה, הקימו ASRR וג'רארד גז חברה משותפת בשם Crosby 9, המוחזקת על ידם בחלקים שווים, שהעבירה לתאגיד הבנקאי, שהעמיד בעבר הלוואה לבית המלון, סכום של 10 מיליון דולר, וזאת כדי להבטיח את זכויותיה במלון.

כדי לממן את חלקה בעסקה, ולמימון פעילותה השוטפת, גייסה EGRE בחודש אוגוסט האחרון סכום של כ-70 מיליון שקל בהנפקת זכויות של מניות ובהנפקת סדרה של איגרות חוב בתל-אביב. שותפה של EGRE בעסקה, ג'רארד גז, הינו מיליארדר אמריקאי המתגורר בבוורלי הילס, והשולט באימפריית ג'ינס בינלאומית בעלת מותגים רבים, וכן המייסד של רשת המסעדות ובתי המלון בודהה בר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות