אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברת התשתיות מרדכי בנימין נפטרת מנכסים: מכרה מחצבה ושני מפעלים לייצור אספלט

בלעדי לכלכליסט

חברת התשתיות מרדכי בנימין נפטרת מנכסים: מכרה מחצבה ושני מפעלים לייצור אספלט

לטענת בעלי החברה, הנכסים נמכרו בשל חוסר כדאיות כלכלית ולא בעקבות מצוקה תזרימית. התמורה מהמכירה מוערכת ב־45-35 מיליון שקל. מקורבים לחברה אומרים כי לא קיבלה בזמן תשלומים מחברת נתיבי ישראל

09.09.2014, 08:20 | ליאור גוטמן

חברת מרדכי בנימין, שמתמחה בפיתוח תשתיות תחבורה בין־עירוניות, מימשה בשבועות האחרונים שלושה נכסים, כך נודע ל"כלכליסט". החברה מכרה את המחצבה שהחזיקה בקרבת כוכב השחר כמו גם שני מפעלי אספלט – אחד צמוד למחצבה בכוכב השחר והשני באזור נחשונים. הנכסים נמכרו לשלוש חברות אחרות בענף התשתיות בסכום כולל של כ־35–45 מיליון שקל.

מרדכי בנימין נחשבת לאחת החברות הוותיקות בענף ורק בשלוש השנים האחרונות היא השלימה מספר פרויקטים גדולים, לרבות סלילת צומת גולני החדש (בעלות של 350 מיליון שקל) ומחלף המוביל החדש (220 מיליון שקל). בימים אלו החברה בונה את המקטע הראשון של כביש 1 באזור שער הגיא (300 מיליון שקל). אחד מבעלי החברה הוא אילן מרדכי, סגן נשיא התאחדות בוני הארץ.

אילן מרדכי אילן מרדכי אילן מרדכי

מרדכי מאשר את מכירת הנכסים, אולם בשיחה עם "כלכליסט" טען שהמכירה נעשתה בשל "חוסר כדאיות כלכלית, לא היה טעם להחזיק אותם". מרדכי הכחיש מצוקה תזרימית של החברה וטען כי היא ממשיכה להתנהל כרגיל ולראיה המשך עבודות הפיתוח שחברת מרדכי בנימין מבצעת בימים אלה בעלייה לירושלים, כחלק מפרויקט להוספת נתיב נסיעה בכל כיוון מאזור שער הגיע ועד עיר הבירה.

במקביל החלה מרדכי בנימין בבניית הזרוע הרביעית בטרמינל של נמל התעופה בן גוריון. "אין בעיה עם החברה", אומר מרדכי. "יש הרבה אנשים בענף ש'אוהבים אותי', אז הם מספרים מה שנוח".

בסביבת חברת מרדכי בנימין טוענים שעיכוב בהעברת תשלומים מחברת נתיבי ישראל (מע"צ לשעבר) עקב מחלוקות פיננסיות על עמידה באבני דרך ובהיקף של 20–25 מיליון שקל יצרו פער תזרימי בחברה. כשהכסף לא הגיע החברה נאלצה לממש נכסים שממילא לא נחשבו ככדאיים כלכלית.

מחברת נתיבי ישראל נמסר: "חברת נתיבי ישראל מנהלת פרויקטים בהיקפים של מיליארדי שקלים בשנה מכספי ציבור. מבלי להתייחס למקרה זה או אחר, חברת נתיבי ישראל מכבדת הסכמים וחוזים וחובתה לוודא כי כספי ציבור משולמים כדין ורק לאחר שהציבור קיבל תמורה מלאה. בנוסף לכך, לכל קבלן שמורה הזכות להציג את טיעוניו במקומות בהם מלבנים מחלוקות". 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות