אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עוד שערוריית גזענות: אחד מבעלי אטלנטה הוקס ימכור מניותיו צילום: איי פי

עוד שערוריית גזענות: אחד מבעלי אטלנטה הוקס ימכור מניותיו

ברוס לבנסון כתב ב-2012 כי אוהדים לבנים יפחדו לבוא למשחקים אם יהיה בהם רוב לאוהדים שחורים

08.09.2014, 23:52 | שירות כלכליסט

 ביוני, דונלד סטרלינג, הבעלים של קבוצת ה-NBA לוס אנג'לס קליפרס נאבק באפשרות שייאלץ למכור את הקבוצה לנוכח הדלפת הערות גזעניות. הוא הפסיד בקרב, אך במובן מסוים גם יצא כשידו על העליונה - מכירה עבור 2 מיליארד דולר לסטיב באלמר, מנכ"ל מיקרוסופט לשעבר, היא לא עסקה גרועה.

קראו עוד בכלכליסט

כעת, ברוס לבנסון, הבעלים של אטלנטה הוקס, אישר כי בכוונתו למכור את הקבוצה - גם כן בעקבות שערוריית גזענות.

קומישנר ה-NBA, אדם סילבר, פרסם מכתב מפתיע בו הודיע ללבנסון היהודי, כי החליט להוציא את הקבוצה למכירה בעקבות מייל שכתב ב-2012 בו הופיעו הערות גזעניות. מדובר במכתב בו לבנסון מסביר מדוע הקהל הלבן יפחד לבוא למשחקים אם יהיה רוב לקהל השחור.

ברוס לבנסון , צילום: איי פי ברוס לבנסון | צילום: איי פי ברוס לבנסון , צילום: איי פי

סילבר הודיע כי "הליגה פתחה בחקירה עצמאית בנוגע להשלכות ההתבטאויות של לבנסון. לפני השלמת החקירה, לבנסון הודיע לי כי החליט למכור את מניות הרוב שלו באטלנטה. הוא הכיר בכך שהדעות שהביע בלתי מקובלות ונוגדות את העקרונות הבסיסיים של הליגה, והביע חרטה על כך".

"אני משבח את לבנסון על כך שדיווח על ההתבטאויות לליגה ועל שיתוף הפעולה", הוסיף הקומישנר, שהיה גם אחראי לכך שסטרלינג ימכור את הקליפרס. "נעבוד עם קבוצת הבעלים של ההוקס על ההליך הראוי של מכירת הקבוצה".

הוקס מדורגת במקום ה-27 מבין 30 הקבוצות ב-NBA מבחינת השווי - שבינואר הוערך ב-425 מיליון דולר. ללא קשר לעלייה אפשרית בשווי של הקבוצה ולמחיר המכירה הסופי, הבעלים יצטרך גם לשלם מסים על המכירה.

על פי הערכות של פורבס לבנסון ימכור את החצי שלו באטלנטה ומי שינהל את העסקה יהיה השותף שלו בקבוצה, סטיב קונין.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות