אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סלינגר תתנגד למינוי שריג למנכ"ל אליהו ביטוח צילום: עמית שעל

סלינגר תתנגד למינוי שריג למנכ"ל אליהו ביטוח

אליהו חברה לביטוח היא בעלת השליטה במגדל; באוצר אומרים כי "סלינגר הודיעה הן לשריג והן לאליהו כי בכוונתה להתנגד למינוי"

09.09.2014, 17:45 | רחלי בינדמן

פרופ' עודד שריג, עד לפני שנה המפקח על הביטוח, ימונה לתפקיד מנכ"ל אליהו חברה לביטוח דרכה שולט שלמה אליהו (70%) בקבוצת הביטוח מגדל. ברקע המינוי, הערכות בשוק ההון כי אליהו ביקש למנות את שריג להחליף את ענת לוין כיו"ר חברת הביטוח, לאחר שלוין הודיעה על פרישתה לפני חודש שתיכנס לתוקף באוקטובר הקרוב.

בסביבת משרד האוצר ושר האוצר יאיר לפיד הביעו אז התנגדות נחרצת למינוי של שריג לתפקיד יו"ר מגדל, וזאת בשל העובדה כי במסגרת תפקידו כמפקח נתן את היתר השליטה לאליהו במגדל והנראות הבעייתית של המינוי. כעת, כאמור החליט אליהו למנות את שריג למנכ"ל החברה הפרטית שלו - אליהו שדרכה בעבר ניהל פעילות ביטוח שמוזגה בהמשך למגדל. כיום האחזקה היחידה של אליהו ביטוח היא מגדל. בניגוד למגדל, אליהו היא חברה פרטית ושכרו של שריג ישולם על ידי אליהו באופן פרטי.

עודד שריג. המינוי עדיין כפוף לאישור המפקחת על הביטוח, צילום: עמית שעל עודד שריג. המינוי עדיין כפוף לאישור המפקחת על הביטוח | צילום: עמית שעל עודד שריג. המינוי עדיין כפוף לאישור המפקחת על הביטוח, צילום: עמית שעל

במסגרת תפקידיו אמור שריג לפקח עבור אליהו, על ההתנהלות של קבוצת מגדל והוא גם עתיד לשבת כחבר בדירקטוריונים של חברות בקבוצה. למרות שאליהו היא חברה פרטית, המינוי של שריג עדיין כפוף לאישורה של המפקחת על הביטוח, דורית סלינגר, כיוון שאליהו עדיין מוגדרת כחברה בעלת רשיון מבטח למרות שהתלתה את הרשיון שלה. אם סלינגר תתנגד למינוי היא תצטרך לנמק מדוע. בחברת אליהו יהיה לה יותר קשה להתנגד כיוון שאליהו רחוקה יותר מהנכסים של מגדל ובדרך יש עוד שני דירקטוריונים - של חברת מגדל החזקות ושל חברת מגדל ביטוח.

אליהו, שמשמש יו"ר מגדל אחזקות, יצטרך למצוא לו מחליף עד אפריל 2015 בשל דרישה קודמת של המפקח. באוקטובר גם יידרש אליהו למצוא מחליף למנכל מגדל החזקות ויור מגדל ביטוח במקומה של לוין הפורשת. בניגוד ליור חברת מגדל ביטוח, חובת האמונים של שריג היא רק לאליהו באליהו ביטוח. יו"ר מגדל ביטוח לעומת זאת מחזיק בחובות אמון לכלל בעלי מניות מגדל כולל בעלי מניות המיעוט, שכרו כפוף לאישורם והוא אמור לפקח על הנהלת מגדל ולהכתיב לה אסטרטגיה. מנכל מגדל ביטוח הוא בנו של שלמה אליהו, עופר אליהו.

לוין עזבה פורמלית את תפקיד לאחר חמישה חודשים בלבד היור על רקע תחושה של חוסר מיצוי. על פי הערכות בפיקוח צפויים לדקדק בציציות של יור שיכנס במקומה כדי להבטיח תקינות ממשל תאגידי במגדל שבה בדירקטוריון יושב שלמה אליהו עצמו, בנו השני ישראל והדירקטוריון עצמו מםקח על התנהלות ההנהלה בראשות הבן השני, עופר אליהו.

מהאוצר נמסר בתגובה: "במידה שתוגש בקשה למינוי פרופ' עודד שריג לנושא משרה בחברות הביטוח מגדל או אליהו, בכוונת המפקחת על הביטוח, דורית סלינגר, להשתמש בסמכותה להתנגד למינוי כאמור, בכפוף להליכים

הקבועים בחוק. המפקחת הודיעה הן לפרופ' שריג והן לשלמה אליהו כי בכוונתה להתנגד למינוי.

יש לציין כי עמדת משרד האוצר מגובה על ידי אבי ליכט, המשנה ליועץ המשפטי לממשלה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

3 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

3.
הדיקטטור קבע
המהלך המשותף של סלינגר ולפיד הוא בלתי חוקי ואנטי דמוקרטי. פרופ' שריג הגיע מהאקדמיה בעיקר (וקצת דירקטוריונים) לתפקיד המפקח על הביטוח לתקופה קצובה. הוא שירת את המדינה (אגב, בשכר נמוך משכרו הקודם), במסגרת תפקידו נתן אישורים כאלה ואחרים, בתום השירות מילא תקופת צינון של שנה (כמתחייב בהוראות) וכעת מונעים ממנו לקבל תפקידים בגלל שזה לא מריח טוב למפקחת על הביטוח ולשר האוצר. ככה לא מתנהגים ואף יותר מכך מבריחים אנשים טובים ומקצועיים מלבוא ולכהן בתפקידים ממלכתיים - המשמעות להנציח את הבינוניות בשירות המדינה. אם שריג פעל שלא כדין כשנתן אישורים לאליהו - תפתחו בחקירה, אם ימצא אשם שישלם את המחיר. אבל, אם זו לא הסיטואציה תפסיקו לנצל את הכוחניות של פקידי מדינה ותנו לאיש לעבוד בכל עבודה שיחפוץ. לחוש הריח אין כאן מקום!!!
אחד שעבד פעם בשירות המדינה  |  10.09.14
2.
חוצפה ועזות מצח -אני מבקש שתפרסמו
לא לחינם הלך זרזיר אצל העורב... מפקח אנמי שלא עשה שום דבר משמעותי באוצר רוצה לתרום לביתו ... החזירות משתוללת .מה לרגולטור שילין על המנהלים ש"חולבים" את חברות הביטוח . אין בושה ואין גבול אף לא מראית עין רק בצע כסף .נותנים לו והוא אץ רץ לקחת ...
גימלאי  |  10.09.14