אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לעשירים ואמיצים: ספינת פאר תחצה לראשונה את הים הארקטי מצפון לקנדה צילום: Crystal Serenity

לעשירים ואמיצים: ספינת פאר תחצה לראשונה את הים הארקטי מצפון לקנדה

ספינת ה"קריסטל סרניטי" תציע החל מ-2016 שיט ממפרץ אלסקה ועד ניו יורק. הנוסעים יקבלו הזדמנות נדירה לצפות בלוויתנים, אריות וכלבי ים בנתיב בו שטו עד כה אניות מסחריות בלבד. כמה יעלה כרטיס?

10.09.2014, 22:39 | שירות כלכליסט

ספינת התענוגות "קריסטל סרניטי" (Crystal Serenity) של חברת "קריסטל קרוזס" תחל ב-2016 להציע שיט לים הארקטי. מים אלו נחשבים מקום קשה ביוחד לניווט ורוב האזור בלתי עביר בשל גושי הקרח והקרחונים הצפים בו. אולם, ה"דיילי מייל" מדווח כי ה"קריסטל סריניטי" תציע לנוסעים אמיצים הזדמנות לחוות את המעבר הצפוני – הנתיב המחבר בין האוקיאנוס האטלנטי לאוקיינוס השקט דרך חופה הצפוני של אמריקה הצפונית.

ב-2016 תישא הספינה 900 נוסעים על סיפונה במסע הארוך ביותר אי פעם דרך המעבר הצפוני. כרטיס לשיט הנועז יעלה 93-12 אלף ליש"ט.

על פי מנכ"ל חברת "קריסטל קרוזס" (Crystal Cruises ) תומאז מזלום, "מספר רב של אוניות נוסעים קטנות יותר כבר שטו בנתיב זה ואף מספר אניות מסחריות. אולם לנו אין 100 נוסעים על סיפוננו – כי אם 900-800. על מנת לעשות זאת עם ספינה כמו שלנו, צריך לעשות את זה אחרת".

קריסטל קרוזס מציעה "מסע תגלית של פעם בחיים" בייחוד לאוהבי טבע ולמי שמבקש ללמוד על השינויים החלים בעולם. האניה תצא ממפרץ אלסקה ובמהלך השיט בן ה-32 יום, תנווט במימי המעבר הצפוני סביב אלסקה לתוך ים בופור באוקיינוס הקרח הצפוני, דרך הארכיפלג הארקטי הקנדי ולגרינלנד בטרם תגיע ליעדה הסופי – ניו יורק.

הנוסעים יזכו להזדמנות נדירה לראות את חיי הטבע הארקטיים כגון לווייתנים, כלבי ים ואריות ים ועוד. כמו כן, מתוכננים מפגשים עם תושבי האזור.

כ-200 ספינות בלבד עברו בנתיב הצפוני מאז שעבר שם חוקר היבשות הנורבגי רואל אמונדסן (שהיה הראשון גם להגיע לקוטב הדרומי).

הקריסטל סרניטי. שיט לנוסעים אמיצים במיוחד, צילום: Crystal Serenity הקריסטל סרניטי. שיט לנוסעים אמיצים במיוחד | צילום: Crystal Serenity הקריסטל סרניטי. שיט לנוסעים אמיצים במיוחד, צילום: Crystal Serenity

נתיב הנסיעה. מחבר בין האוקיאנוס האטלנטי לאוקיינוס השקט דרך חופה הצפוני של אמריקה הצפונית, צילום: Crystal Serenity נתיב הנסיעה. מחבר בין האוקיאנוס האטלנטי לאוקיינוס השקט דרך חופה הצפוני של אמריקה הצפונית | צילום: Crystal Serenity נתיב הנסיעה. מחבר בין האוקיאנוס האטלנטי לאוקיינוס השקט דרך חופה הצפוני של אמריקה הצפונית, צילום: Crystal Serenity

הים הארקטי. נחשב קשה לניווט בשל הקרחונים הצפים בו, צילום: Crystal Serenity הים הארקטי. נחשב קשה לניווט בשל הקרחונים הצפים בו | צילום: Crystal Serenity הים הארקטי. נחשב קשה לניווט בשל הקרחונים הצפים בו, צילום: Crystal Serenity

הקריסטל סרניטי. 900 נוסעים בכל קרוז, צילום: Crystal Serenity הקריסטל סרניטי. 900 נוסעים בכל קרוז | צילום: Crystal Serenity הקריסטל סרניטי. 900 נוסעים בכל קרוז, צילום: Crystal Serenity

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות