אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לפיד לא מוותר: מוציא מכרז חוזר לדיור להשכרה בחיפה צילום: אוראל כהן

פרסום ראשון

לפיד לא מוותר: מוציא מכרז חוזר לדיור להשכרה בחיפה

המכרז המקורי לבניית מתחם של 268 דירות נכשל מכיוון שלא ניגש אליו אף יזם. מבדיקת "כלכליסט" עולה כי עתה רק כמחצית מהדירות יהיו להשכרה

10.09.2014, 14:45 | עינת פז-פרנקל

שר האוצר ויו"ר קבינט הדיור יאיר לפיד לא מוותר: המכרז לבניית מתחם של 268 דירות להשכרה בחיפה, שנכשל בחודש שעבר, התפרסם היום (ג') מחדש באתרי האינטרנט של רשות מקרקעי ישראל ושל החשבת הכללית במשרד האוצר מיכל עבאדי-בויאנג'ו , העומדת בראש ועדת המכרזים של הדיור להשכרה בשלב זה. המכרז החוזר ייסגר ב-26 בנובמבר.

קראו עוד בכלכליסט

מבדיקת "כלכליסט" עולה כי בתנאי המכרז החוזר ניתן יהיה למכור 126 דירות מתוך 268 דירות, כלומר פי 2 מהכמות המקורית (68 יח"ד). בפועל, כמחצית מהדירות יוכלו להימכר על-ידי היזם, מה שאמנם הופך את המכרז ליותר אטרקטיבי, אבל כעת קשה לקרוא לו "מתחם להשכרה", משום שרק מחצית מהדירות בו יוצעו להשכרה - והשאר למכירה.

עלות הפיתוח של הקרקע עומדת על 9.3 מיליון שקל, כאשר סכום זה ייגבה בנוסף לתשלום על הקרקע עצמה, שייקבע כאמור במכרז.

המכרז המקורי לדיור להשכרה בחיפה שפרסם משרד האוצר לפני כשבועיים נכשל מכיוון שלא ניגש אליו אף יזם. במסגרת הפרויקט, אמורות היו להיבנות 200 יחידות דיור להשכרה ועוד 68 יחידות דיור למכירה. המכרז כולל בנייה והפעלה של הפרויקט למשך 20 שנה. בסיום תקופת ההשכרה יוכל היזם למכור את הנכס.

בנייה (ארכיון), צילום: אוראל כהן בנייה (ארכיון) | צילום: אוראל כהן בנייה (ארכיון), צילום: אוראל כהן

בכנס המציעים לפרויקט, שאותו קיימה ועדת המכרזים הבינמישרדית בראשות עבאדי-בויאנג'ו ביוני, השתתפו כ-30 חברות נדל"ן לצד נציגי גופים מוסדיים ובנקים, אך איש מהם לא ניגש.

לאחרונה הסתיימו בהצלחה שני מכרזים ראשונים להשכרה ארוכת טווח בהרצליה וברמת השרון, אותם הגדירה המדינה כפיילוט. במכרז בהרצליה, בו זכתה חברת אפריקה ישראל, תשלם החברה 75 מיליון שקל לטובת הקמת פרויקט מגורים בגליל ים שיכלול 270 יחידות דיור – מהן 54 במחיר מפוקח. במכרז ברמת השרון, בו זכתה חברת הנדל"ן אביב ושות', צפויות להיבנות 246 יחידות דיור להשכרה ארוכת טווח – מהן 61 במחיר מפוקח. החברה צפויה לשלם 45 מיליון שקל על הקרקע.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
בחיפה יש אלפי דירות ריקות
כל שכונת הדר, הכרמל המערבי, העיר התחתית, נווה שאנן מלאות בדירות למכירה ו/או להשכרה במחירים מגוחכים ואין ביקוש. חיפה היא לא תל אביב, כאן אין מחסור בדירות. הבעיה בחיפה היא שיש מחסור בצעירים, אוכלוסיות איכותיות ובזוגות צעירים. הם בורחים מהעיר וכך הופכת חיפה לעיר הכי זקנה וענייה בארץ.
חיפאית  |  10.09.14
2.
המחירים ירדו, כנסו ותבינו למה...
יש 93,000 דירות בבניה פעילה, יש מלאי בלתי מכור של 18 חודשים. ב3 שנים האחרונות התחלות הבניה היו בשיא כל הזמנים (עוד יותר מבשנות ה90 של העליה מרוסיה), תחילת 2015 הריבית בארה"ב תעלה, ואיתה הריבית בארץ. תוך שנה הכל מתפוצץ, מי שקונה עכשיו יאבד את כל כספו
רונן , חולון  |  10.09.14
לכל התגובות