אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האם פיפ"א תעביר את המונדיאל מקטאר? צילום: איי פי

האם פיפ"א תעביר את המונדיאל מקטאר?

בפברואר יקבע הארגון אם המשחקים בקטאר 2022 יתקיימו בחורף. בינתיים המועדונים מתנגדים לשינוי העונות שיוביל מונדיאל חורף ובפיפ"א חושבים איך מעבירים את המונדיאל ב-2022 לארה"ב

10.09.2014, 16:31 | שירות כלכליסט

פיפ"א אמורה בפברואר אמורה לקבל החלטה אם המונדיאל בקיץ 2022 יתקיים בחורף בקטאר. התאריכים המוצאים הם ינואר/פברואר 2022 או נובמבר/דצמבר 2022. ובכל מקרה הם יפגעו קשה בלוח השנה הספורטיבי העולמי. כיום משחקי המונדיאל בקיץ הקטארי הוא מסוכן לשחקנים ולצופים. 

קראו עוד בכלכליסט

גביע העולם. צרות, צילום: איי פי גביע העולם. צרות | צילום: איי פי גביע העולם. צרות, צילום: איי פי

כמו כן, בפיפ"א עדיין דנים על האפשרות לא לקיים את המשחקים בקטאר - אם כי הם אינם יודו בזה בפומבי. על פי הערכות של גורמים בתעשייה, פיפ"א עשויה להעביר את המונדיאל בשנת 2022 לארה"ב - ובתמורה תקבל קטאר תחרויות אחרות, אך לא בטוח שזה אפשרי מבחינה דיפלומטית ופוליטית.

בכל מקרה, קבוצות הכדורגל באירופה הזהירו כי הן אינן מתייחסות להעברת מונדיאל 2022 בקטאר לחודשי החורף כעובדה מוגמרת.

אומברטו גנדיני ממילאן ייצג את איגוד הקבוצות האירופיות (ECA) בפגישה של כוח המשימה שהוצב לקביעת מועד הטורניר בקטאר עם נציגים מטעם פיפ"א, שנערכה ביום שני.

בסיום הפגישה התעקש גנדיני שיהיה צורך בטיעונים "חזקים ביותר" כדי לשכנע את הקבוצות האירופיות לוותר על מסורת של יותר ממאה שנים בקביעת לוחות הזמנים.

"קיבלנו מידע על הסיבות מאחורי הקמת כוח המשימה, הבעיות הקשורות למונדיאל בקטאר והכוונה של הוועד הפועל של פיפ"א לבדוק אפשרויות חלופיות. זוהי מפת דרכים שצריכה לספק עד מרץ 2015 הצעה מקובלת לגבי המועד המועדף, כדי שהמנהלים בפיפ"א יוכלו לקבל החלטה".

לאחר שפירט את התהליך, גנדיני המשיך לסיכום האווירה בקרב הקבוצות: "הנקודה החשובה שהדגשנו, ביחד עם נציגי הפרמיירליג האנגלית, היא שעלינו להתחזק ולמצוא סיבות להעברת המונדיאל. לדוגמה, התנאים במנאוס, שאירחה השנה משחקים במונדיאל, לא היו טובים יותר מהתנאים המצופים בקטאר באותה תקופה בשנה, ושיחקנו בטורנירים רבים אחרים שתנאי מזג האוויר לא היו בדיוק אידיאליים לכדורגל.

"יש גם השקעות טכנולוגיות שהוועדה המארגנת בקטאר הציעה כשנבחרו לארח את המונדיאל, כך שאנחנו זקוקים ליותר מידע לפני שנסכים לשנות את המועד. עד כה, הקבוצות באירופה מספקות יותר מ-75% מהשחקנים במונדיאל, ולכן יהיה חשוב ביותר למצוא טיעונים חזקים כדי לשכנע את האירופיים לשבש את העונה בשביל לקיים את המונדיאל בחורף.

"בשלב זה האפשרויות מאד ברורות: להישאר במועד המקורי של יוני ויולי או לעבור לינואר- פברואר, נובמבר – דצמבר. אפשרויות אחרות לא מוצגות, אך יש לנו את החופש להציע פתרונות נוספים אם נרגיש שהם טובים יותר מההצעות הקיימות".

יו"ר ECA קרל – היינץ רומינגה מתעקש שהקבוצות הן שותפות רציניות בניסיון להשיג "תוצאה שתהיה מקובלת על כולם".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות