אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שוק המזון חוזר לרדת: המכירות קטנו בכ-11% באוגוסט צילום: אוראל כהן

שוק המזון חוזר לרדת: המכירות קטנו בכ-11% באוגוסט

עפ"י נתוני 'סטור נקסט', קטגוריית המזון רשמה בחודש שעבר ירידה של 9.9%, המשקאות צנחו ב-14.6%, מוצרי הטיפוח ירדו ב-11.8% וחומרי הניקוי ב-10.7% לעומת אוגוסט אשתקד. בענף מסבירים: חגי תשרי חלו אשתקד בתחילת ספטמבר והשנה יחולו בסופו

10.09.2014, 17:40 | נורית קדוש

למרות שנראה היה שהירידה בשוק המזון שהחלה בתחילת השנה, התמתנה לקראת תום המחצית הראשונה, סופג הענף ירידה של 10.7% במכירות אוגוסט לעומת החודש המקביל אשתקד. כך עולה מנתוני 'סטור נקסט' המציגים ירידה בשיעור 2% במכירות השוק בשמונת החודשים הראשונים של השנה.

קראו עוד בכלכליסט

בענף תולים חלק מהירידה החדה בעיתוי חגי תשרי ובהם ראש השנה, יום כיפור וסוכות, שחלו אשתקד בתחילת ספטמבר ואילו השנה יחולו בסופו של החודש. משמעות השינוי במועדי החגים נוגעת לכך שבשנה שעברה נרשמו באוגוסט מכירות מוגברות לקראת החגים ואילו השנה הן  צפויות להירשם רק בשבועיים הבאים.

קטגוריית המזון רשמה באוגוסט ירידה של 9.9%, המשקאות צנחו ב-14.6%, מוצרי הטיפוח ירדו ב-11.8% וחומרי הניקוי ירדו ב-10.7% ביחס לאוגוסט אשתקד.

שלגון מטרה של שטראוס שלגון מטרה של שטראוס שלגון מטרה של שטראוס

גלידת שטראוס הובילה את הצניחה במכירות עם ירידה של 7.2%, ופגעה במכירות יוניליוור שירדה ב-4.6%. יפאורה תבורי ירדה ב-7%, בעוד טמפו הצליחה לצמוח ב-1.6% והחברה המרכזית רשמה עלייה של 3.5% בזכות חזרה לפעילות מלאה של מחלבת טרה שהשלימה את העתקת המחלבה הישנה בתל אביב לאתר החדש בנתיבות.

קונצרן תנובה שיצא השבוע במבצעי הנחות לקמעונאים הפרטים על רכישת מוצרים בכמות גדולה מהחודש שעבר, רשמה באוגוסט ירידה של 4%, אסם ספגה בעקבות עיתוי החג ירידה של 3.2% ושטראוס רשמה ירידה מתונה יותר של 1.9%.

בסיכום יולי-אוגוסט, רשם השוק ירידה מתונה יותר של 5.5%, אך חלק מהספקים רשמו צניחה במכירות ובהן יפאורה תבורי שצנחה ב-13.6%, נטו שירדה ב-9.8%, יונילייור שירדה ב-10.7% ושטראוס שירדה ב-7.1%.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות