אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אלפרד אקירוב: "אם זה היה תלוי בי, לא הייתי מנפיק היום בת"א" צילום: ישראל מלובני

אלפרד אקירוב: "אם זה היה תלוי בי, לא הייתי מנפיק היום בת"א"

הבעלים של חברת הנדל"ן אלרוב ישראל, החליט למזגה לתוך החברה־הבת אלרוב נדל"ן כדי לחסוך בעלויות האחזקה של שתי חברות ציבוריות. בעלי המניות של אלרוב ישראל יקבלו 1.47 מניות אלרוב נדל"ן כנגד כל מניה שבידיהם

11.09.2014, 08:05 | אורן פרוינד

"אם זה היה תלוי בי לא הייתי מנפיק היום חברה בתל אביב, ובטח שאין טעם להחזיק חברות בשרשור - הבורסה לא אוהבת את זה והרגולטורים לא אוהבים את זה", כך אמר אתמול ל"כלכליסט" אלפרד אקירוב, הבעלים (77%) של חברת הנדל"ן אלרוב ישראל, בהקשר של מיזוגה אל תוך החברה־הבת אלרוב נדל"ן. המיזוג יצא אתמול לפועל באופן רשמי. 

קראו עוד בכלכליסט

במסגרת המיזוג יועברו אחזקותיה ונכסיה של אלרוב ישראל, ובכללם מניות הבנקים לאומי והפועלים וחברת הביומד פרוטליקס, לבעלותה של אלרוב נדל"ן. בעלי המניות של אלרוב ישראל יקבלו מניות באלרוב נדל"ן, לפי יחס של 1.47 מניות אלרוב נדל"ן כנגד מניה אחת של אלרוב ישראל. היחס נקבע בהתבסס על ההון העצמי של שתי החברות.

אלפרד אקירוב ישמור על השליטה בחברה הממוזגת, עם שיעור אחזקה של 65%. שווי אחזקותיו צפוי להישאר בהיקף 1.2 מיליארד שקל. לאחר המהלך אלרוב ישראל תימחק מהמסחר בבורסת תל אביב.

בעלי המניות של אלרוב ישראל הגיבו בחיוב להודעה והמניה רשמה בסיום המסחר עלייה של 0.5%. בעלי המניות של החברה־הבת אלרוב נדל"ן פחות ששו לשמוע את ההודעה, והמניה ירדה ב־0.7%.

אלרוב ישראל נסחרת לפי שווי של 1.6 מיליארד שקל

אקירוב מוציא את המיזוג לפועל על מנת לחסוך בעלויות של אחזקה של שתי חברות ציבוריות, ולאור העובדה שהסחירות בשתי החברות היא נמוכה.

בשנים האחרונות מימש אקירוב כמה אחזקות של אלרוב ישראל שאינן קשורות לתחום הנדל"ן, בין היתר מניות בנק לאומי בהיקף של מאות מיליוני שקלים.

כעת נותרו בידי אלרוב ישראל מניות בנק לאומי בשווי 580 מיליון שקל, מניות בנק הפועלים בשווי 4 מיליון שקל, מניות של חברת הביומד פרוטליקס בשווי 45 מיליון שקל, מניות של חברת הביומד קיורטק בשווי 14 מיליון שקל ותיק ני"ע בשווי 650 מיליון שקל. סך האחזקות של אלרוב ישראל (מלבד האחזקה באלרוב נדל"ן) מסתכמות בכ־1.29 מיליארד שקל.

חברת אלרוב ישראל נסחרת בתל אביב בשווי של 1.6 מיליארד שקל. אלרוב נדל"ן נסחרת לפי שווי של 1.9 מיליארד שקל.

מהלך המיזוג של אקירוב עלה באפריל השנה, וכעת מתפרסם המתווה שלפיו הוא יבוצע. המיזוג עצמו צפוי להיות מושלם ברבעון הקרוב, עם קבלת אישורים ממספר גורמים, בהם רשות המסים, רשות ני"ע, הנהלת הבורסה והממונה על הגבלים עסקיים.

אלפרד אקירוב, צילום: ישראל מלובני אלפרד אקירוב | צילום: ישראל מלובני אלפרד אקירוב, צילום: ישראל מלובני

 

הרווח התפעולי ברבעון השני עלה ב־43%

הרבעון השני של 2014 היה מוצלח מאוד עבור אלרוב נדל"ן. בעקבות ירידה של 20 מיליון שקל בהוצאות הקשורות לפעילות בתי המלון שלה באירופה, רשמה החברה עלייה של 43% ברווח התפעולי ל־76 מיליון שקל. ההכנסות מהפעלת בתי מלון הסתכמו ברבעון השני בכ־137 מיליון שקל, בעוד שההכנסות משאר הפעילויות, הכוללות מכירה של דירות והכנסות מניהול נכסים, הסתכמו בכ־110 מיליון שקל.

בשורה התחתונה רשמה החברה רווח נקי של 21 מיליון שקל, בדומה לרווח שהציגה ברבעון המקביל, וזאת נוכח הוצאות מימון כבדות של 45 מיליון שקל לעומת הוצאות מימון של 26 מיליון שקל ברבעון המקביל.

לחברה יתרות מזומנים בהיקף 122 מיליון שקל, והון עצמי של 3.3 מיליארד שקל. לאלרוב נדל"ן שלוש סדרות אג"ח בהיקף של מיליארד שקל , אשר נסחרות בתשואות לפדיון יציבות של 1.5%-2%.

אלרוב נדל"ן עוסקת בפעילות של בתי מלון ונדל"ן מניב בישראל, בשוויץ ובצרפת. עם הפרויקטים המפורסמים של החברה בישראל נמנים בית האופרה בתל אביב, מגדלי אקירוב, מגדלי צמרת, מלון הילטון ופאוור סנטר באשדוד ופרויקט המגורים ממילא בירושלים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות